Nowoczesna kuchnia. Projekt: Magdalena Kostrzewa-Świątek, Agnieszka Zaremba. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Nowoczesna kuchnia. Projekt: Magdalena Kostrzewa-Świątek, Agnieszka Zaremba. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
03 kwi 2018 11:13

Biała kuchnia ocieplona drewnem - piękne wnętrze

Ta kuchnia ma niejedno oblicze. Funkcjonalna podczas gotowania, rodzinna w czasie wspólnych posiłków, towarzyska i reprezentacyjna, gdy przychodzą goście.

Nowoczesny apartament na warszawskim Wilanowie zaprojektowany został zgodnie z aktualnymi trendami, ale nie brakuje tu także klasycznych elementów. Ten stylowy mariaż sprawił, że wnętrze jest nie tylko modne, ale również eleganckie i dystyngowane. Zarówno rodzinne jak i reprezentacyjne.

Niekwestionowaną królową otwartej strefy dziennej jest kuchnia. Wyjątkowa z kilku powodów. Przede wszystkim nowoczesna i praktyczna, świetnie wyposażona i oferująca dużo powierzchni roboczej i miejsca do przechowywania. Jednocześnie elegancka i stylowa za sprawą oryginalnej zabudowy meblowej, która łączy kuchnię z sąsiadującą z nią jadalnią. 

To właśnie zabudowa nadaje kształt kuchni. Jej zasadnicza część została umieszczona na ścianie, na prawo od wejścia. Tutaj znalazły się kolejno wysokie słupki z niewielką praktyczną wnęką, szafki wiszące i szafki dolne zwieńczone blatem, w którym umieszczono zlewozmywak i płytę grzejną. Równolegle natomiast zaprojektowana została multifunkcyjna bryła, która „domyka” kuchnię, oddziela ją od jadalni i części wypoczynkowej, a jednocześnie wyznacza strefę jadalni. Ta oryginalna konstrukcja jest dostępna z każdej strony oferując przy tym różne funkcje. I tak, od strony korytarza znajduje się tapicerowana wnęka z siedziskiem. Od strony kuchni – szafki, w których zabudowane zostały sprzęty AGD. Po przeciwnej stronie, w jadalni, można korzystać z szafek dolnych i górnych, w tym witryn, które efektownie eksponują szklane naczynia. Z kolei przedłużenie konstrukcji stanowi obszerny blat półwyspu, przy którym można zjeść szybkie śniadanie czy wypić kawę z przyjaciółką.

Za elegancki i ponadczasowy charakter aranżacji w dużym stopniu odpowiadają zastosowane materiały. Nowoczesny ton nadaje duet czerni i bieli. Kontrapunktem dla białych frontów z lakierowanego MDF-u oraz blatów z konglomeratu są ciemne akcenty (ściana nad blatem, wnęka w wysokiej zabudowie, tapicerowane hokery, designerskie lampy). Jednak achromatyczne barwy są tutaj w opozycji, pierwsze skrzypce gra natomiast jasny dębowy fornir, który stanowi ukłon w stronę klasycznej estetyki.

Autorki projektu: Magdalena Kostrzewa-Świątek, Agnieszka Zaremba, Tissu Architecture, www.tissu.pl

Tekst: Anna Usakiewicz. Zdjęcia: Bartosz Jarosz

Do sesji wykorzystano artykuły z oferty sklepów HOME&YOU

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH