Kuchnia z wyspą. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Kuchnia z wyspą. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
19 cze 2017 09:43

Kuchnia z wyspą: 12 pomysłów z polskich wnętrz

Kuchnia z wyspą doskonale sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Wyspa w kuchni wymaga jednak dobrego zaplanowania. Zapraszamy do naszej galerii, która jest bogatym źródłem inspiracji.

Plan pomieszczenia z wyspą kuchenną powinien uwzględniać nasze potrzeby i upodobania. Aranżacja kuchni ma też być wygodna i funkcjonalna.

Wyspa to ciekawe rozwiązanie aranżacyjne, ale przede wszystkim zapewnia miejsce na przechowywanie naczyń i akcesoriów kuchennych.

Jeśli dysponujemy dużą kuchnią, możemy zaprojektować wyspę, na której znajdzie się centrum gotowania, pieczenia i zlewozmywak. Duża wyspa kuchenna zapewni też sporą powierzchnię na blaty robocze, co ma znaczenie kiedy często gotujemy w domu.

Jeśli mamy mniej miejsca, warto zdecydować się na chociażby wąski półwysep, który pomieści szafki, a z drugiej strony stanie się praktycznym barem lub kątem śniadaniowym.

Zobacz również: 15 pomysłów na wysoką zabudową w kuchni 

Podstawową zaletą wyspy kuchennej jest to, że pracując przy niej mamy przed sobą przestrzeń: kuchni, salonu lub jadalni. Sprzyja integracji z innymi domownikami. Możliwość dostępu do wyspy ze wszystkich stron pozwala natomiast na zorganizowanie wspólnej pracy dla kilku osób.

Zanim zdecydujemy się na wyspę kuchenną, prześledźmy przyzwyczajenia rodzinne i zastanówmy się, jaką będzie pełniła funkcję.

Analizując jej ustawienie i wymiary, pamiętajmy, że podstawową rolą wyspy jest usprawnienie pracy w kuchni. Nie powinna więc utrudniać korzystania z kuchni ani zakłócać komunikacji między nią a innymi pomieszczeniami. Ilość potrzebnego na wyspie miejsca zależy od tego, jaką funkcję będzie pełnić.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH