Jadalnię zlokalizowano w bezpośrednim sąsiedztwie otwartych na strefę dzienną schodów. Kolorystycznie stopnie schodów komponują się z krzesłami w jadalni. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Jadalnię zlokalizowano w bezpośrednim sąsiedztwie otwartych na strefę dzienną schodów. Kolorystycznie stopnie schodów komponują się z krzesłami w jadalni. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
28 lis 2014 09:24

Mała kuchnia. Tak połączysz ją z jadalnią i salonem

Kuchnia na pierwszy rzut oka jest nieduża i aż trudno uwierzyć, że pani domu przygotowuje tu wygodnie przekąski na duże przyjęcia i kolacje.

Jednak ta kuchnia jest jak nowoczesna gospodyni: ma wszystko pod kontrolą i jest przygotowana na niespodziewane sytuacje. W każdej chwili można przygotować kolejną porcję sałatki: liczne szafki i wysoki wyciąg mieszczą sporo zapasów.

Szybkie grillowanie? Żaden problem! Wyciąg ukryty w konstrukcji podwieszanego (czarnego!) sufitu szybko pozbędzie się niechcianych zapachów. Cały czas pozostaje niewidoczny, co ułatwia niewielkiej kuchni zachowanie reprezentacyjnego charakteru. Ten nienaganny, odświętny (także na co dzień) wygląd to zasługa zarówno ergonomicznego kształtu zabudowy, jak też wybranych kolorów i wykończeń mebli oraz sprzętów.

Zamknięta forma zabudowy, powściągliwa aranżacja oraz nowoczesne wykończenie gwarantują reprezentacyjny wygląd. Nie tylko blaty robocze oraz fronty wykonane z lakierowanego MDF-u są w białym kolorze. Białe są również sprzęty AGD w strefie gotowania i pieczenia. W zestawieniu z czarnym sufitem, kuchnia mogłaby się wydawać chłodna. Jednak skutecznie zapobiega temu wizualne ocieplenie w postaci drewnopodobnych frontów (dekor dębu). Zastosowano je w środkowej części wysokiej zabudowy. Nie tylko ocieplają wizualnie kuchnię i podkreślają jej domowy klimat.

Biel ocieplona drewnem gwarantuje meblom ponadczasowy charakter – kuchnia jest daleka od tradycyjnej, ale jednocześnie nie na wskroś nowoczesna, dzięki czemu wytrzyma próbę czasu i mody. Zabudowa kuchenna ma kształt litery U – otwartej od strony korytarza. Pod oknem umieszczone zostały strefy zmywania oraz gotowania. Na prostopadłej, zabudowanej na całej wysokości ścianie znalazły się piekarnik oraz kuchenka mikrofalowa, a następnie lodówka. Pozostałą przestrzeń wypełniają szafki z półkami i wyciągi. Ostatni słupek zabudowy wysokiej oraz znajdujący się dokładnie naprzeciw filar o kształcie prostopadłościanu wyznaczają granice strefy roboczej.

Od strony kuchni pod blatem rozmieszczono kilka szuflad o różnej głębokości i pojemności. Górne – płytkie – na sztućce i narzędzia kuchenne, dolne – głębokie – na serwis, naczynia i garnki. Natomiast od strony salonu „wypuszczony” nieco blat pełni rolę barku śniadaniowego, przy którym można zasiąść na hokerach.

Tekst: Anna Usakiewicz.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH