Nowoczesna kuchnia. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Nowoczesna kuchnia. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
02 gru 2017 08:42

Nowoczesna kuchnia: 15 wyjątkowych wnętrz

Nowoczesna kuchnia jest przede wszystkim praktyczna. Jednocześnie powinna być piękna i komponować się ze stylistyką całego mieszkania.

Nowoczesną kuchnię możemy zaaranżować w modnej bieli, ale też w tradycyjnym drewnie - ograniczeniem jest chyba jedynie nasza wyobraźnia.

Biel ciągle w modzie

Białe kuchnie wciąż cieszą się uznaniem Polaków. Dlaczego? Są ponadczasowe - jasne fronty szafek bez trudu dopasujemy do innych kolorów blatów i dodatków.

Biała kuchnia sprawdzi się we wnętrzach zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Łatwo też do niej dobrać dodatki i połączyć z innymi kolorami.

Zastosowanie białych frontów zabudowy kuchennej będzie także praktycznym rozwiązaniem. Brudzą się one jak każde inne, a ślady brudu i tłuszczu są na nich znacznie mniej widoczne niż na frontach ciemnych czy połyskliwych.

Białą kuchnię można urządzić na wiele różnych sposobów. Aranżacja może być zarówno nowoczesna, jak i tradycyjna. W nowoczesnej zazwyczaj stosuje się proste geometryczne szafki z frontami w połysku. Przestrzeń między szafkami można wykończyć wówczas szkłem, blachą, kamieniem lub tapetą. Taką dość surową aranżację możemy ocieplić wprowadzając do kuchni elementy drewna – w postaci blatów lub stołu z krzesłami.

Dla wielbicieli bardziej przytulnych wnętrz idealne będą białe kuchnie w stylu prowansalskim lub angielskim. Zdobione fronty, dekoracyjne uchwyty, drewniane blaty i płytki ceramiczne z roślinnymi motywami sprawiają, że kuchnie w tym stylu pomimo chłodnej bieli są ciepłe i klimatyczne.

Kuchnia z wyspą

Wyspa to ciekawe rozwiązanie aranżacyjne, ale przede wszystkim zapewnia miejsce na przechowywanie naczyń i akcesoriów kuchennych.

Jeśli dysponujemy dużą kuchnią, możemy zaprojektować wyspę, na której znajdzie się centrum gotowania, pieczenia i zlewozmywak. Duża wyspa kuchenna zapewni też sporą powierzchnię na blaty robocze, co ma znaczenie kiedy często gotujemy w domu.

Jeśli mamy mniej miejsca, warto zdecydować się na chociażby wąski półwysep, który pomieści szafki, a z drugiej strony stanie się praktycznym barem lub kątem śniadaniowym.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH