Intensywny pomarańcz przemycony został do strefy dziennej pod różnymi postaciami. Pojawia się na frontach kuchennych szafek z mdf-u, na szklanych panelach przy TV, a nawet na obrazie Woźniaka „Młynek meteorologiczny” (wykonanym na zamówienie do tego wnętrza, metodą suchego pastelu). Fot. Monika Filipiuk.

  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 19 lis 2012 11:35 (aktualizacja: 19 gru 2013 14:44)

Odrobina szaleństwa

W tym mieszkaniu pierwszoplanową rolę odgrywają żywe kolory. Rześki pomarańcz w kuchni i salonie nie pozwala się nudzić, za to gwarantuje dobry humor i solidną porcję energii na cały dzień.

Sąsiadująca z salonem kuchnia koresponduje z nim ściśle także pod względem stylistycznym. Podobnie jak salon została dominowana przez kolor pomarańczowy, który zapewnia wnętrzu świeży i nowoczesny charakter.

Kuchnia we wnęce

Kuchnia zaplanowana została we wnęce i częściowo przesłonięta ścianką działową, na której od strony salonu umieszczono telewizor, od strony kuchni zaś – praktyczny blat pełniący rolę stolika śniadaniowego, przy którym można zasiąść na – rzecz jasna pomarańczowych – hokerach. Zabudowa kuchenna umieszczono przy jednej ścianie, a dodatkowa wnęka w ścianie obok - wykorzystana na całej wysokości – mieści chłodziarko-zamrażarkę oraz dodatkową szafkę (nad lodówką).

Taka forma kuchennej zabudowy oferuje sporą powierzchnię roboczą blatu, a także przechowywania - zwłaszcza w szafkach górnych. Umieszczone w trzech rzędach optymalnie wykorzystują powierzchnię ściany.

Praktyczne szafki kuchenne

Wszystkie szafki oraz szuflady wyposażone zostały w praktyczne uchwyty krawędziowe, które dodatkowo eksponują nowoczesny styl oraz kolor frontów: soczysty pomarańcz tworzy efektowną kompozycję kolorystyczną z ciemnym dekorem wenge. Kolory doskonale się równoważą: przewagę ciemnych, drewnopodobnych frontów pomarańcz rekompensuje obecnością na ścianie ponad blatem, frontach przesłaniających wnękę z lodówką oraz obiciu hokerów. Przecinające zabudowę w pionie uchwyty, okleina blatu oraz cokołów w kolorze aluminium trafnie podkreślają nowoczesny charakter zabudowy.

PROJEKTANT

Joanna Waśkowicz-Czajka

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Studio Aranżacji wnętrz Tryton