Dekoracja ścian kuchennych. Projekt: Joanna Morkowska-Saj.  Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Dekoracja ścian kuchennych. Projekt: Joanna Morkowska-Saj. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
02 kwi 2017 10:52

Ściany w kuchni - pomysły na dekorację

Jeżeli stawiamy na proste meble i jednolite kolory w kuchni nie oznacza to, że wnętrze musi być nudne – wręcz przeciwnie! W takiej sytuacji całą uwagę mogą skupiać ściany, a raczej ich nietypowa dekoracja.

Banalne wykończenie ścian? To nie tutaj... Jednym z ciekawych, unikatowych rozwiązań do kuchni jest przecierka.

To tak naprawdę transparentna farba, która pozwala nam uzyskać charakterystycznych, ozdobnych deseni na ścianie. Po naniesieniu tej farby na ścianę jest ona odporna na działanie wody, dlatego bez obaw taką powierzchnię możemy myć i przecierać. Przecierkę możemy dowolnie zabarwić pigmentami, które przeznaczone są do farb akrylowych – możemy w ten sposób stworzyć oryginalną i ciekawą ozdobę na naszą kuchenną ścianę.

Farbę transparentną nakładamy standardowym wałkiem, którą następnie rozciera się gąbką. Za jej pomocą tworzymy tak zwane "maziaki", które rozchodzą się w różnych kierunkach. Jest to prosty sposób na stworzenie oryginalnej i nietuzinkowej dekoracji. Jeśli nasza ściana jest bardzo chłonna, to warto użyć także farby podkładowej na pierwszą warstwę. Ciężko jest określić jak przecierka szybko wysycha, bowiem zależy to głównie od wilgotności pomieszczenia. Im wyższa wilgotność, tym dłużej będzie trzeba czekać na końcowy efekt.

Kuchnia to nie tylko meble i sprzęty AGD. To, jak odbierana jest nasza kuchnia zależy również od jakości wykończenia wnętrza. Omawiana przecierka w kuchennym wnętrzu prezentuje się idealnie. Można w ten sposób stworzyć oryginalną ozdobę naprawdę stylowego wnętrza. Taka kuchnia z pewnością będzie wyróżniała się unikalnością i awangardowością. Takie ciekawe rozwiązanie na ścianach przyciągnie wzrok.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH