Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Zwężenie w głębi pomieszczenia wykorzystano jako miejsce na prysznic. Wnęka została przesłonięta taflami szkła w postaci drzwi wahadłowych i jednej ścianki stałej (szer. wejścia 70 cm). Armatura prysznicowa z oferty firmy Zucchetti. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.

Zwężenie w głębi pomieszczenia wykorzystano jako miejsce na prysznic. Wnęka została przesłonięta taflami szkła w postaci drzwi wahadłowych i 
jednej ścianki stałej (szer. wejścia 70 cm). Armatura prysznicowa z oferty firmy Zucchetti. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 11 lut 2013 11:45 (aktualizacja: 23 gru 2013 11:28)

Siły pierwotne

Czy moc zaklęta w drewnie i kamieniu stawi czoła potędze nowoczesności? Równowaga sił pomiędzy tym co organiczne a syntetyczne nadal pozostaje niezachwiana.

Zestawienie materiałów naturalnych oraz syntetycznych, a równolegle także chłodnej bieli z ciepłym drewnem stanowi bazę całego projektu. Organiczna biel ścian wykończonych kamieniem naturalnym „Kasos” (pochodzącym z greckiej wyspy o tej samej nazwie) stanowi tło dla lakierowanej powierzchni frontów z MDF-u. Z naturalną okładziną ścienną konfrontowano także posadzkę wykończoną szarymi płytkami gresowymi o powierzchni imitującej zastygłą, porowatą lawę. W projekcie wnętrza łazienki, o niełatwym do zagospodarowania formacie, najważniejsze było zapewnienie podstawowych funkcji pomieszczenia. W głębi umieszczona została kabina kąpielowa, zamontowana bezpośrednio na posadzce, co podkreśliło jednolity, nieco surowy charakter przestrzeni.

W strefie sanitarnej główną rolę odgrywa szafka podumywalkowa z masywnym, skupiającym uwagę blatem z impregnowanego drewna merbau, w którym umieszczone zostały dwie umywalki podblatowe. Szafka wyposażona jest w cztery szuflady; zarówno powierzchnia korpusu, jak i frontów szuflad została polakierowana na kolor biały, a praktyczne i estetyczne podcięcie krawędzi frontów ułatwia otwieranie. W tej samej linii co umywalki znajdują się sanitariaty (sedes oraz bidet).

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA