Okap Prestige to połączenie giętego hartowanego szkła ze stalą szlachetną. Stworzyło ono ciekawą formę, która stanowi piękną dekorację kuchni i nadaje jej prestiżowego charakteru. Fot. Falmec.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Okap Prestige to połączenie giętego hartowanego szkła ze stalą szlachetną. Stworzyło ono ciekawą formę, która stanowi piękną dekorację kuchni i nadaje jej prestiżowego charakteru. Fot. Falmec.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
28 paź 2014 09:56

12 pomysłów na okap. To oferują producenci

Z fantazyjnym wzorem, kolorowym nadrukiem, a nawet w kształcie... szminki. Mowa o okapach, które mogą być niebanalnym elementem dekoracyjnym w kuchni.

Każda kuchnia, w której domownicy regularnie gotują potrzebuje odpowiedniego odprowadzania zapachów naszych kulinarnych wyczynów. Okap kuchenny jest zatem jednym z elementów podstawowego wyposażenia tego pomieszczenia.

Wybierając odpowiedni do naszej kuchni model zwracamy uwagę na takie aspekty jak wydajność urządzenia, tryby pracy (wyciąg lub pochłaniacz), sterowanie czy możliwość montażu. Oprócz tych niezwykle istotnych kwestii, warto również więcej czasu poświęcić samej aparycji okapu kuchennego, gdyż producenci oferują nam wiele ciekawych, estetycznych, a niekiedy bardzo odważnych, fantazyjnych rozwiązań.

Współczesny okap może być czymś więcej niż tylko praktycznym urządzeniem, odpowiedzialnym za wentylację w kuchni. Fantazyjne kolory i kształty czynią ze współczesnych okapów pełnoprawne elementy dekoracyjne kuchni. Mamy do wyboru eleganckie okapy w czerni i bieli lub w żywych, intensywnych kolorach. O geometrycznych kształtach lub formą nawiązujące do innych przedmiotów. Niekiedy wyglądają jak ozdobny żyrandol, innym razem do złudzenia przypominają... szminkę.

W naszej galerii prezentujemy wybrane z dostępnych produktów.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Niebanalna, 2017-12-28 11:04:22

    Gięte hartowane szkło w połączeniu ze stalą szlachetną to dobre połączenie materiałów na niebanalny okap, łatwe do czyszczenia, są ozdobą kuchni, przy czym nic nie tracą na praktycznym aspekcie czyli odprowadzaniem zapachów i oparów.
  • pospolita, 2017-11-22 13:18:24

    Kulinarne wyczyny- przypalenie wody, to wtedy wydajny pospolity okap pomoże, trochę się zapędziłam z tym pospolitym, bo okap teraz jest czymś więcej niż urządzeniem odprowadzającym opary, jest żyrandolem, lampą, ozdobą.

POLECAMY W SERWISACH