• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
06 paź 2011 10:39

AGD do suszenia i pasteryzacji

To nieprawda, że zanika tradycja przygotowywania domowych przetworów. Do przygotowania własnych dżemów, kiszonych ogórków, suszonych jabłek zaangażuj kuchennych pomocników.

Grzyby, jabłka, mięta... - w zależności od rodzaju suszonych produktów można wybrać regulację nadmuchu ciepłego powietrza (3 stopnie). Suszarka MSG-02 MPM Product ma moc 400 W i 5 przezroczystych sit o śr. 33 cm. Cena: ok. 150 zł.

' title=
fot. MPM Product

Kilka poziomów

Suszarka do owoców, warzyw, grzybów, ziół OD 2940 Severin jest wyposażona w 5 nakładanych na siebie wkładów - każdy z nich może być stosowany również pojedynczo (śr. 31 cm). Wkładki nadają się do ustawienia na 2 wysokościach. Moc urządzenia – 250 W. Cena: ok. 249 zł

Severin
fot. Severin

Wolne pieczenie

Grzyby można suszyć w piekarniku w niskich temperaturach albo na grillu. Specjalną komorę do niskich temperatur (tzw. slow cook) ma kuchnia Richmond 1100 Dual Fuel Falvours marki Stoves. Można w niej tradycyjnie przygotowywać także np. jagnięcinę. Oprócz niej w wyposażeniu są 3 inne komory, grill i płyta gazowa z 6 palnikami. Cena: ok. 12.900 zł (czerwień jalapeno)

' title=
fot. Stoves

Na parze

W urządzeniu do gotowania na parze DGC 5080XL firmy Miele istnieje możliwość wyboru konkretnych programów do pasteryzowania określonych potraw z listy programów automatycznych. Można też pasteryzować warzywa i owoce w trybie pracy „gotowanie na parze” oraz zapisać 20 własnych programów. Cena: ok. 14.990 zł.

' title=
fot. Miele

Delikatne podgrzewanie

W piekarniku Smart SM 981 M XS firmy Franke jest funkcja Soft Cooking, która nadaje się m.in. do suszenia grzybów, jabłek czy gruszek. Dzięki niskiej mocy i pracy wentylatora, piekarnik grzeje bardzo delikatnie i równomiernie. W początkowej fazie najlepsza jest temp. do 50º C, pod koniec można ją zwiększyć do 60-70º. Cena: ok. 2.999 zł.

' title=
fot. Franke

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH