Nowoczesna kuchnia w biało-czarnych barwach. Projekt:  Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Nowoczesna kuchnia w biało-czarnych barwach. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
14 paź 2017 11:14

Czarno-biała kuchnia: 12 pomysłów na aranżację

Połączenie dwóch kontrastowych barw może nadać naszej kuchni niezwykle eleganckiego i stylowego charakteru. Jak więc powinniśmy łączyć czerń i biel w kuchennych wnętrzach?

Czerń oraz biel to najbardziej klasyczne barwy – szczególnie jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Mówi się, że te dwa kolory są swoim przeciwieństwem i musimy między nimi wybierać – tymczasem, mają one ze sobą wiele więcej wspólnego, niż myślimy.

Nie da się ukryć, że biel i czerń to najbardziej charakterystyczne kolory z całej palety barw. Idealnie sprawdzają się w prostych i uporządkowanych wnętrzach. Tak naprawdę większość nowoczesnych i minimalistycznych aranżacji składają się głównie z tych dwóch kolorów. Są to świetne barwy do kuchni, jednak by to połączenie było przyjemne dla oka, a efekt końcowy zachwycał naszych gości, musimy to dobrze zaplanować i przemyśleć...

Czerń z bielą czy biel z czernią?

Jeśli chcemy urządzić czarno-białą kuchnię to warto postawić na fronty w wysokim połysku. W ten sposób będą one odbijać światło, czyli dodatkowo powiększą nasze pomieszczenie. Z kolei matowe fronty – szczególnie czarne, dają zupełnie odwrotny efekt i zmniejszają przestrzeń.

Zobacz także: Ściana nad blatem: 12 pomysłów na szkło

Jeśli jesteśmy właścicielami niezbyt dużej kuchni to warto wybrać białe meble oraz czarne akcenty. Świetnie sprawdzą się tutaj czarne blaty czy sprzęty AGD. Jeśli nasza kuchnia jest duża i przestronna to możemy poszaleć i pozwolić sobie na większą ilość czerni.

Co z dodatkami?

W czarno-białej kuchni dodatki powinny być dopełnieniem całej aranżacji. Jest to dodatkowy akcent, który sprawi, że w pomieszczeniu będzie panowała równowaga. Jeśli w naszej kuchni jest zdecydowanie więcej bieli, to powinniśmy zdecydować się na czarne dodatki, jeśli króluje czerń, dodatki w kolorze białym będą lepszym rozwiązaniem.

Oczywiście możemy również postawić na dodatkowy kolor – w ten sposób skutecznie ożywimy, nieco monochromatyczne wnętrze. Kolorowe dodatki sprawdzą się tutaj idealnie! Należy jednak kierować się zasadą – im mniej, tym lepiej – jeden kolor zdecydowanie wystarczy.

Idealne połączenie

Czarno-biała kuchnia to niezwykle nowoczesne, a zarazem ponadczasowe rozwiązanie. Taka aranżacja wygląda bardzo elegancko i zawsze pięknie się prezentuje. O estetyce wystroju pomieszczenia kuchennego, a nawet i funkcjonalności wnętrza przesądza nie tylko rodzaj i wymiar mebli ale także kolorystyka poszczególnych sprzętów AGD.

Najważniejsze jest umiejętne połączenie kolorów – aby efekt końcowy się nam podobał. Istotną kwestią jest wielkość kuchennego pomieszczenia – to od niej, powinien być uzależniony "kolor przewodni". Czerń zmniejsza, biel powiększa – dlatego działajmy z głową.

Źródło: Velge

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH