Do wyprodukowania domowego oleju możemy wykorzystać różne rodzaje orzechów: migdały, orzechy nerkowca czy ziemne. Fot. Gorenje

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Do wyprodukowania domowego oleju możemy wykorzystać różne rodzaje orzechów: migdały, orzechy nerkowca czy ziemne. Fot. Gorenje
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
15 kwi 2016 14:47

Jedz zdrowo: sam zrób olej tłoczony na zimno

Mechaniczne tłoczenie na zimno to najzdrowszy sposób pozyskiwania oleju. Teraz możemy zrobić to sami w zaciszu własnej kuchni. Zobaczcie jak!

Własny olej, wyciśnięty w domu ze świeżych nasion? Czemu nie! I to jeszcze zachowujemy wszystkie właściwości odżywcze oraz kwasy nienasycone Omega 3 i 6 nasion i ziaren z których olej pozyskujemy. Wszystko to dzięki temu, że olej tłoczony jest w temperaturze poniżej 50ºC.

Zrobić to możemy we własnej kuchni dzięki specjalnemu sprzętowi AGD - prasie do wyciskania oleju na zimno. Urządzenie posiada 2 pojemniki: na świeżo pozyskany olej i na pozostałości z nasion, które możemy wykorzystać do produkcji własnej, ekologicznej mąki.

Do przygotowania oleju w domowych warunkach można wykorzystać: migdały, siemię lniane, ziarna słonecznika, orzeszki ziemne, ziarna maku, pistacje, ziarna sezamu, orzechy włoskie i laskowe, orzeszki pinii, kiełki pszenicy, orzechy brazylijskie, orzechy nerkowca czy pestki dyni.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH