System Czwarta Ściana pozwala na zaaranżowanie kuchni, jak z gwiazdkowej restauracji oraz przygotowywanie potraw na najwyższym światowym poziomie  w domowym zaciszu. Fot. Poggenpohl.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

System Czwarta Ściana pozwala na zaaranżowanie kuchni, jak z gwiazdkowej restauracji oraz przygotowywanie potraw na najwyższym światowym poziomie w domowym zaciszu. Fot. Poggenpohl.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
19 lis 2014 12:19

Kuchnia jak z najlepszej restauracji. Praktyczny system do domu

Koncepcja The Fourth Wall czyli „Czwarta ściana” łączy w sobie wysmakowany design oraz profesjonalne możliwości kulinarne, tworząc piękne i niezwykle funkcjonalne wnętrze. Zobaczcie, jak ono wygląda.

Nazwa The Fourth Wall została zaczerpnięta z klasycznego języka teatru i odwołuje się do symbolicznej granicy między widzami, a aktorami. To innowacyjne rozwiązanie umieszcza kuchnię w centralnym miejscu i przełamuje barierę między gościem a gospodarzem, umożliwiając tradycyjne spożywanie posiłków. W sercu koncepcji The Fourth Wall, leży celebracja wspaniałego jedzenia, a zarazem świeżych składników.

Świeżość to podstawa 

Specjalnie zaprojektowane urządzenia gwarantują, że wszystkie składniki – począwszy od owoców i warzyw do mięsa i ryb – będą przechowywane w optymalnych warunkach do momentu, aż będą gotowe do przyrządzenia. Elementy wzornictwa odzwierciedlają z kolei najwyższy standard i jakość wykonania, a innowacyjne funkcje gwarantują maksymalną przyjemność gotowania. Swoją inspirację czerpałem z wczesnych kuchni, gdzie funkcja determinowała jej układ. Te wnętrza były „żyjącymi" miejscami, w których celebrowano jedzenie i proces przyrządzania posiłków – tłumaczy Andrew Hays, Dyrektor Kreatywny projektu The Fourth Wall.

Znakomite połączenie

„Czwarta ściana” łączy przestrzeń towarzyską i jadalnię w całość. Inteligentne powierzchnie naśladują kotary teatralne – supernowoczesna technologia umożliwia zasłonięcie określonych przestrzeni kuchennych, takich jak spiżarnia i piwniczka na wino, aby sprawnie przekształcić kuchnię w miejsce wspólnego celebrowania posiłków. Projekt „Czwarta ściana” został realizowany przez Poggenpohl i Electrolux Grand Cuisine.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH