Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Okap Prestige wykonany jest ze stali inox i modelowanego, hartowanego szkła. Szklane elementy podświetla efektownie oświetlenie LED, a całość wygląda niczym żyrandol w komnacie królowej śniegu. Fot. Falmec.

Okap Prestige wykonany jest ze stali inox i modelowanego, hartowanego szkła. Szklane elementy podświetla efektownie oświetlenie LED, a całość wygląda niczym żyrandol w komnacie królowej śniegu. Fot. Falmec.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 18 lis 2015 12:53 (aktualizacja: 20 lis 2015 09:56)

Kuchnia z wyspą. Dobierz modny okap

Do kuchni z modną wyspą trzeba dobrać równie efektowny okap. Zobaczcie nasze propozycje.

Wybierając okap wyspowy pamiętajmy, że miejsce to jest bardziej wyeksponowane w pomieszczeniu niż przestrzeń pod ścianą, w którą wpasowujemy okapy ścienne. Te drugie są zazwyczaj umieszczone pomiędzy szafkami, a niekiedy nawet schowane w górnej zabudowie kuchennej. Okap nad wyspą często staje się centrum otwartej strefy dziennej, wyznaczając granicę pomiędzy pomieszczeniami i nadając ton aranżacji wnętrza. 

Producenci oferują nam dwa, zgoła inne, sposoby na okap wyspowy. Pierwszy z nich stawia na dyskrecję - okap może się chować w suficie, wysuwając jedynie wówczas, gdy potrzebujemy jego pracy. Dyskretne rozwiązanie jest idealne do minimalistycznych wnętrz o oszczędnym wystroju i wychodzi na przeciw oczekiwaniom osób, które nie chcą zbytnio eksponować sprzętu AGD. 

Druga opcja to okap dekoracyjny. W produktach tego rodzaju, oprócz ich funkcjonalności, stawia się również na wygląd. Mogą mieć najróżniejsze kształty i kolory oraz łączyć w jednym produkcie różne materiały. Nierzadko są również udekorowane zdobnymi wzorami, które sprawiają, że goście mogą zacząć się zastanawiać - czy to okap czy może ozdobny żyrandol?

W naszej galerii prezentujemy przykładowe propozycje na okap nad wyspę. Zobaczcie, co proponują producenci.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA