Lodówka Supreme Dual NoFrost. Fot. Whirlpool

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Lodówka Supreme Dual NoFrost. Fot. Whirlpool
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
07 marz 2018 07:30

Kupujemy lodówkę - najważniejsze cechy dobrego sprzętu

Jakich błędów wystrzegać się podczas wyboru chłodziarki?

Lodówka jest urządzeniem podstawowym i niezbędnym w codziennym życiu. Wystarczy przerwa w dostawie prądu, aby nasze myśli powędrowały w stronę kuchni oraz potraw, które przechowujemy w chłodziarce. Warto zatem podczas zakupu nowego urządzenia wystrzegać się błędów, które mogą spowodować, iż nie będziemy z niego zadowoleni. 

Marginalizacja klasy energetycznej

Podstawową informacją, o której powinniśmy pamiętać podczas wizyty w sklepie z artykułami AGD jest fakt, że lodówka będzie pracować 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Pierwszym błędem, jaki możemy więc popełnić przy wyborze chłodziarki jest zignorowanie jej klasy energetycznej. Im jest ona niższa, tym przyjdzie nam zapłacić wyższy rachunek za prąd. Warto zatem zainwestować w urządzenie o możliwie najwyższej klasie, jak A+++, gdyż wymiernie przełoży się to na wysokość opłat.

Zapominanie o hałasie

Kolejnym błędem jaki możemy popełnić wybierając lodówkę jest jej zakup bez sprawdzenia poziomu hałasu, jaki generuje. Obok klasy energetycznej powinna być to główna cecha, na którą zwracamy uwagę analizując euroetykietę produktu. Lodówka będzie pracować cały czas, a wysoki poziom hałasu może być szczególnie uciążliwy w godzinach nocnych. Dostępne są jednak chłodziarki, których praca jest niemal niesłyszalna. Najlepiej poszukać sprzętu, który nie będzie generował więcej niż 43 dB.

Ignorowanie systemu chłodzenia

Komfort korzystania z lodówki w dużej mierze warunkuje technologia chłodzenia. Jednak dość często sugerujemy się jedynie wyglądem oraz ceną produktu. Ten błąd może doprowadzić do sytuacji, w której będziemy zmuszeni do częstego rozmrażania komory zamrażarki, co może wiązać się z koniecznością wyrzucania jedzenia. Ponadto, gromadzący się w zamrażalniku lód prowadzi do większego zużycia energii. Dobrym wyborem mogą okazać się urządzenia wyposażone w systemy chłodzenia statycznego, technologię No Frost lub będące hybrydą tych dwóch typów systemów chłodzenia.

Niedostosowanie do potrzeb

Lodówka jest urządzeniem, które będziemy użytkować przez wiele lat. Nie należy zatem kupować jej impulsywnie – warto przeznaczyć trochę czasu na dokładne przeanalizowanie rynku produktów AGD oraz przede wszystkim własnych potrzeb. Wiele osób decyduje się na przykład na lodówkę z wyświetlaczem, nie wykorzystując później jego możliwości. Jeszcze przed zakupem powinniśmy mieć w głowie cechy najodpowiedniejszej dla nas chłodziarko-zamrażarki: jej funkcje czy parametry. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH