Fot. Samsung

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Fot. Samsung
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
23 wrz 2016 10:28

Mała kuchnia. Sprawdź jak wybrać praktyczne AGD

W kuchni, szczególnie tej niewielkiej, liczy się każdy centymetr. Aby radości z gotowania nie ograniczał brak miejsca, warto wybierać sprzęty AGD, które idealnie sprawdzą się nawet w przypadku małych metraży.

Jasne fronty szafek, zabudowane sprzęty, minimalistyczny design – za pomocą sprytnych rozwiązań możemy optycznie powiększyć każdą kuchnię. A co z urządzeniami AGD? Z myślą o niewielkich powierzchniach Samsung opracował innowacyjne technologie, dzięki którym zaoszczędzimy jeszcze więcej miejsca.

Przestrzeń ukryta za drzwiami lodówki

Urządzeniem, które zajmuje zazwyczaj najwięcej miejsca w kuchni jest lodówka. Jednocześnie ważne jest, żeby mieściła wszystkie nasze ulubione produkty. Aby uzyskać jak największą pojemność, przy zachowaniu niezmienionych gabarytów lodówki, Samsung opracował technologię Space Max.

Zmniejszając grubość ścianek, udało się zyskać nawet 50 litrów dodatkowej powierzchni na przechowywanie jedzenia. Praktycznym rozwiązaniem są też licowane drzwi, które otwierają się do kąta 90°. Dzięki temu nie blokują wysuwanej szuflady, nawet kiedy ustawimy lodówkę tuż przy ścianie czy meblach.

Piekarniki na miarę potrzeb

Dysponując ograniczoną powierzchnią, warto wybierać wielofunkcyjne sprzęty AGD. Jeśli korzystamy często z mikrofalówki, ale brakuje nam przestrzeni, możemy wyposażyć kuchnię w kompaktowy piekarnik Speed Oven i korzystać zamiennie z funkcji mikrofal i piekarnika.

Dzięki pięciu niezależnym źródłom grzania urządzenie zachowuje wszystkie funkcje pełnowymiarowych, standardowych piekarników. Innym przykładem wielofunkcyjnego AGD jest piekarnik Dual Cook, w którym przygotujemy jednocześnie różne potrawy, ustawiając w dwóch niezależnych komorach inne tryby i czasy pieczenia. Może to być na przykład drożdżowe ciasto i pieczeń, przygotowywane jednocześnie i bez ryzyka, że ich zapachy się wymieszają.

Wygodne gotowanie, nawet w małej kuchni

Właściciele małych kuchni wiedzą, jak ważny jest każdy skrawek blatu. W trakcie gotowania część przestrzeni roboczej zabierają jednak duże i niewymiarowe garnki czy patelnie. Praktycznym rozwiązaniem tego problemu jest zaprojektowana przez Samsung płyta indukcyjna ze specjalną strefą Flex Zone.

Jest to duże, prostokątne pole, które pomieści wszystkie naczynia. W ten sposób szybciej przygotujemy wielodaniowy obiad, a nieporęczne naczynia nie będą zabierały miejsca na szafkach. Warto pamiętać, że wbudowane płyty indukcyjne idealnie wtapiają się w powierzchnię blatu, dzięki czemu uzyskamy wrażenie większej przestrzeni i ładu.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH