W piekarnikach EB8564 INTEGRA zastosowano zimny Front 35°C: szyba piekarnika pozostaje chłodna (przy temperaturze 180°C wewnątrz, płyta rozgrzewa się tylko do 35°C) dzięki czemu dzieci mogą jej bezpiecznie dotykać. Fot. Amica

Zobacz galerię [8 zdjęć]

W piekarnikach EB8564 INTEGRA zastosowano zimny Front 35°C: szyba piekarnika pozostaje chłodna (przy temperaturze 180°C wewnątrz, płyta rozgrzewa się tylko do 35°C) dzięki czemu dzieci mogą jej bezpiecznie dotykać. Fot. Amica
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Amica
08 gru 2016 14:23

Nowoczesna kuchnia. Funkcjonalna i bezpieczna dla dzieci

Funkcjonalna, estetyczna, ale i bezpieczna dla dzieci. Taka powinna być nowoczesna kuchnia.

W kuchni spędzamy bardzo dużo czasu. Jeśli nie gotujemy to zmywamy, jeśli nie zmywamy to sprzątamy. I tak codziennie praktycznie siedem dni w tygodniu. Dlatego warto do wszelkich kuchennych prac, a na pewno do wspólnego gotowania włączyć również dzieci.

Wspólne przygotowywanie posiłków ma naprawdę wiele zalet, poza oczywiście najważniejszą – spędzania czasu z naszymi pociechami. Zamiast samotnie krzątać się w kuchni mamy przy sobie maluchy, które dzięki nawet drobnym pracom uczą się samodzielności, a często też kreatywności. To nauka przez zabawę – bardzo ważna w rozwoju dziecka. I bez wątpienia wspólne gotowanie z maluchami to dobra zabawa zarówno dla nich, jak i dla rodziców.

Pamiętajmy jednak, że dzieci w kuchni to także pewne ryzyko – mogą się na przykład łatwo poparzyć czy skaleczyć. Warto więc zadbać o ich bezpieczeństwo. Nie będzie z tym większych problemów, bo producencie pomyśleli również o tym. Najlepszych przykładem jest tu firma Amica. Niektóre modele piekarników i płyt wyposażyła w pakiet inteligentnych rozwiązań o nazwie ProBaby System. Dzięki niemu dzieci można bez przeszkód angażować do kuchennych prac.

Więcej na temat ProBaby System:

W ProBaby System wyposażony jest piekarnik do zabudowy EB8564 INTEGRA. Warto go mieć, jeśli zamierzamy gotować z dziećmi. Dlaczego? Jest co najmniej kilka powodów.

Po pierwsze – zimny Front 35°C: szyba piekarnika pozostaje chłodna (przy temperaturze 180°C wewnątrz, płyta rozgrzewa się tylko do 35°C) dzięki czemu dzieci mogą jej bezpiecznie dotykać.

Po drugie – blokada drzwi: uniemożliwia dzieciom przypadkowe otwarcie piekarnika.

Po trzecie – blokada rodzicielska płyty: służy do tego, aby chronić wyłączone pole grzejne przed niepowołanym włączeniem przez dzieci.

Po czwarte – prowadnice teleskopowe: zapewniają stabilność nawet mocno rozgrzanym i obciążonym blachom.

Z takim piekarnikiem wspólne gotowanie z dzieci będzie nie tylko bezpieczniejsze, ale i znacznie przyjemniejsze.

Więcej na temat piekarnika:

 

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Mysza, 2016-12-27 11:17:57

    Gotowanie z dziećmi to często niestety pobrudzone ściany. Moje maluchy w czasie wspólnego gotowania czy pieczenia maja czasem rozmach :) Teraz mam kuchnię pomalowana ceramiczną farbą więc żadne zabrudzenie nie jest mi straszne. Wszystkie ładnie schodzą.

POLECAMY W SERWISACH