Nowoczesna kuchnia: wybieramy sprzęt AGD. Na zdjęciu: piekarnik do zabudowy Amica EBB1064WA+Integra w białym kolorze. Fot. Amica

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Nowoczesna kuchnia: wybieramy sprzęt AGD. Na zdjęciu: piekarnik do zabudowy Amica EBB1064WA+Integra w białym kolorze. Fot. Amica
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
04 paź 2017 13:53

Nowoczesna kuchnia. Wybieramy sprzęt AGD

Sprzęt AGD to nieodłączny element wyposażenia każdej kuchni. Bez niektórych z nich pewnie moglibyśmy się obejść, pozostałe są jednak niezastąpione.

Tym bardziej istotny staje się ich aspekt wizualny. Oprócz swojej typowo praktycznej funkcji, jak pomoc w obróbce czy przechowywaniu żywności, sprzęty AGD mogą także stanowić estetyczny element aranżacji kuchni. Występują w rozmaitej stylistyce i kolorach.

Odnaleźć możemy sprzęty w stylu retro, w kolorach modnej bieli, czerni lub uniwersalnej stali. W przypadku okapów kuchennych, istnieje niemal nieskończona ilość wariacji kolorystycznych, występujących w najróżniejszych kształtach, od płaskich ekranów z nadrukiem do rozwiązań w kształcie... szminki.

AGD możemy eksponować lub estetycznie chować w zabudowie kuchennej. Coraz popularniejsze jest umieszczanie piekarników, ekspresów do kawy i kuchenek elektrycznych na wysokości blatu kuchennego lub oczu domowników, tak aby dostęp do nich był jak najbardziej komfortowy i nie wymagał męczącego schylania.

Lodówki mogą być wolno stojące (dostępne są bardzo ładne modele) lub chowane w zabudowie - niekiedy jedynie ustawione w przygotowanej do tego wnęce, czasem estetycznie zabudowane i utrzymane w kolorze okalającej je zabudowy. Wreszcie, z ukrytymi frontami, całkowicie obudowanymi płytą meblową.

W kuchniach z wyspą lub półwyspem często spotykanym rozwiązaniem są płyty grzejne usytuowane na blacie wyspy. Wówczas warto zdecydować się na płaską płytę w nowoczesnej stylistyce, która estetycznie "schowa" się w meblu. W meblu chować się również może okap blatowy, będący idealnym rozwiązaniem do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz.

Wszystkie wspomniane sprzęty są dostępne w sklepie www.neo24.pl

 

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • becky, 2017-10-23 15:25:14

    Powoli odkładam na remont kuchni i nowe wyposażenie, bo to spory wydatek. Ekipę budowlaną umówiłam na początek roku i przeglądam oferty AGD. Mąż mówi, że trzeba na targi jakieś się przejechać to będzie większy wybór i może lepsze ceny. 14 kwietnia mają być w Ptaku targi elektroniki użytkowej i podobno AGD też przewidują, więc pojedziemy i sprawdzimy.

POLECAMY W SERWISACH