Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Piekarniki do zabudowy z serii Neo Dual Cook, pozwalający na pieczenie dwóch potraw w jednym piekarniku, w tym samym czasie, ale w różnych trybach i temperaturach. Fot. Samsung.

Piekarniki do zabudowy z serii Neo Dual Cook, pozwalający na pieczenie dwóch potraw w jednym piekarniku, w tym samym czasie, ale w różnych trybach i temperaturach. Fot. Samsung.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 26 lut 2015 10:01 (aktualizacja: 27 lut 2015 09:37)

Nowoczesna kuchnia: wybierz sprzęt AGD do zabudowy

Nowoczesna kuchnia rządzi się swoimi prawami. Fronty szafek są gładkie, wzornictwo minimalistyczne a przestrzeń uporządkowana. W takiej kuchni sprzęt AGD najlepiej umieścić w zabudowie.

Nowoczesna stylistyka faworyzuje proste kształty, gładkie powierzchnie i swoisty minimalizm. Nowoczesna kuchnia jest zatem często utrzymana w geometrycznej manierze, a meble pozbawione frezowań, zdobień, a bardzo często również uchwytów.

Gładkie powierzchnie nadają przestrzeni sterylny, uporządkowany charakter. Bardzo często również, powierzchnia robocza lub jej część przeniesiona jest na wyspę lub półwysep, a podręczne akcesoria i przedmioty pochowane w wysokiej zabudowie pod ścianami. 

Dobierając sprzęt AGD do kuchni utrzymanej w takiej estetyce, warto wybrać produkty, które nie będą się wyłamywać z obowiązującej wizualnej dyscypliny. Dlatego też popularnością cieszą się urządzenia dostosowane do montażu w zabudowie kuchennej. Lodówka schowana pod frontami lub zlicowana z okalającą ją zabudową, piekarnik umieszczony wśród gładkich frontów czy też ekspres do kawy wpasowany we wnękę w zabudowie. Takie rozwiązania nie tylko nie zaburzą porządku, dominującego w nowoczesnej kuchni, ale odpowiednio dobrane mogą stać się również ciekawym akcentem dekoracyjnym. 

Pamiętajmy jednak, aby montując sprzęt AGD w zabudowie, wziąć pod uwagę aspekty nie tylko estetyczne, ale i praktyczne. Przykładowo, montując tradycyjny piekarnik umieszczajmy go na wysokości ok 80 cm, tak aby wygodnie z niego korzystać, bez konieczności schylania się. Jednak już piekarnik z wysuwanym wózkiem powinien znaleźć się niżej, gdyż tylko wtedy będziemy mieć komfortowy widok na znajdujące się w nim potrawy. Z kolei chcąc umieścić kilka sprzętów w jednym, pionowym rzędzie, piekarnik dajemy na sam dół, tak aby drzwiczki nie blokowały innych urządzeń. 

W naszej galerii prezentujemy propozycje producentów sprzętu AGD do zabudowy kuchennej. Z pewnością każdy odnajdzie swój typ.

WASZE KOMENTARZE (5) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA