Piekarniki do zabudowy z serii Neo Dual Cook, pozwalający na pieczenie dwóch potraw w jednym piekarniku, w tym samym czasie, ale w różnych trybach i temperaturach. Fot. Samsung.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Piekarniki do zabudowy z serii Neo Dual Cook, pozwalający na pieczenie dwóch potraw w jednym piekarniku, w tym samym czasie, ale w różnych trybach i temperaturach. Fot. Samsung.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
26 lut 2015 10:01

Nowoczesna kuchnia: wybierz sprzęt AGD do zabudowy

Nowoczesna kuchnia rządzi się swoimi prawami. Fronty szafek są gładkie, wzornictwo minimalistyczne a przestrzeń uporządkowana. W takiej kuchni sprzęt AGD najlepiej umieścić w zabudowie.

Nowoczesna stylistyka faworyzuje proste kształty, gładkie powierzchnie i swoisty minimalizm. Nowoczesna kuchnia jest zatem często utrzymana w geometrycznej manierze, a meble pozbawione frezowań, zdobień, a bardzo często również uchwytów.

Gładkie powierzchnie nadają przestrzeni sterylny, uporządkowany charakter. Bardzo często również, powierzchnia robocza lub jej część przeniesiona jest na wyspę lub półwysep, a podręczne akcesoria i przedmioty pochowane w wysokiej zabudowie pod ścianami. 

Dobierając sprzęt AGD do kuchni utrzymanej w takiej estetyce, warto wybrać produkty, które nie będą się wyłamywać z obowiązującej wizualnej dyscypliny. Dlatego też popularnością cieszą się urządzenia dostosowane do montażu w zabudowie kuchennej. Lodówka schowana pod frontami lub zlicowana z okalającą ją zabudową, piekarnik umieszczony wśród gładkich frontów czy też ekspres do kawy wpasowany we wnękę w zabudowie. Takie rozwiązania nie tylko nie zaburzą porządku, dominującego w nowoczesnej kuchni, ale odpowiednio dobrane mogą stać się również ciekawym akcentem dekoracyjnym. 

Pamiętajmy jednak, aby montując sprzęt AGD w zabudowie, wziąć pod uwagę aspekty nie tylko estetyczne, ale i praktyczne. Przykładowo, montując tradycyjny piekarnik umieszczajmy go na wysokości ok 80 cm, tak aby wygodnie z niego korzystać, bez konieczności schylania się. Jednak już piekarnik z wysuwanym wózkiem powinien znaleźć się niżej, gdyż tylko wtedy będziemy mieć komfortowy widok na znajdujące się w nim potrawy. Z kolei chcąc umieścić kilka sprzętów w jednym, pionowym rzędzie, piekarnik dajemy na sam dół, tak aby drzwiczki nie blokowały innych urządzeń. 

W naszej galerii prezentujemy propozycje producentów sprzętu AGD do zabudowy kuchennej. Z pewnością każdy odnajdzie swój typ.

WASZE KOMENTARZE (5)

DODAJ KOMENTARZ
 • Monika, 2016-08-07 07:49:55

  Ja mam kuchnię gazową i uważam że kuchnia jest nadal bardzo nowoczesna! Mieszkam w małej miejscowości i tu większość osób na gazie gotuje.
 • roksana1107, 2016-02-23 10:14:25

  dla mnie najlepszym rozwiazaniem okazal sie piekarnik elektryczny. Znakomicie piecze. Do tego wyglada elegancko. Nie zamienilabym kuchenki elektrycznej na gazowa.
 • roksana1107, 2016-02-23 10:13:43

  dla mnie najlepszym rozwiazaniem okazal sie piekarnik elektryczny. Znakomicie piecze. Do tego wyglada elegancko. Nie zamienilabym kuchenki elektrycznej na gazowa
 • Ilona, 2015-08-30 16:02:33

  Hm... pewnie indukcja, ale nie zawsze się sprawdza. Gaz ekonomiczniejszy, a i jak braknie prądu można zawsze coś ugotować.
 • Olgga, 2015-08-29 17:02:58

  A czy w takiej nowoczesnej kuchni jest miejsc na kuchenke gazową i powiedzmy butlę z gazem?

POLECAMY W SERWISACH