• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Neo24
17 lis 2017 13:50

Poznaj 5 zasad czystej i pachnącej lodówki

Lodówka to urządzenie, które jest najbardziej eksploatowanym sprzętem w gospodarstwach domowych. Co chwilę ktoś z domowników ją otwiera, dokłada lub zabiera jedzenie i zmienia ułożenie produktów. Szczególnie ciężko jest zachować porządek i kontrolować stan żywności, mając dużą rodzinę. Z tego tekstu dowiesz się, jak zapanować nad tym, co dzieje się w chłodziarce i ograniczyć brzydkie zapachy, roznoszące się po całym domu?

⦁ Korzystaj z pudełek

Najczęstszym problemem domowych lodówek jest przykry zapach, który wydobywa się po ich otwarciu. Jest to spowodowane różnorodnością przechowywanego jedzenia. Czasami pewne produkty wydzielają tak silny zapach, że ciężko to wytrzymać. Dlatego właśnie powinnaś przechowywać jedzenie w szczelnych, plastikowych pudełkach. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ oprócz ograniczenia zapachu pozwala na lepszą organizację tego, co znajduje się w lodówce. Najbardziej opłaca się zakup zestawu pojemników o różnej wielkości.

Fot. Dafi
Fot. Dafi

⦁ Zabezpiecz się przed przykrymi zapachami

Plastikowe pudełka to dobre rozwiązanie, ale nie zawsze wszystko można do nich włożyć. Bywają intensywnie pachnące produkty, które muszą zostać w jednym kawałku. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepszym pomysłem będzie filtr dezynfekujący i pochłaniający nieprzyjemne zapachy. Jest to małe urządzenie, które możesz zamontować na jednej z półek w swojej lodówce. Przez 6 miesięcy będzie filtrować powietrze wewnątrz chłodziarki i pochłaniać zapachy, które sprawiają, że każde otwarcie lodówki to męka. Wybieraj filtry, które posiadają wskaźniki, informujące o konieczności wymiany wkładu lub baterii. Będziesz mieć wtedy wszystko pod kontrolą.

⦁ Dbaj o higienę

Pudełka i filtry to ważne elementy, ale z pewnością nie zastąpią gąbki oraz dobrego środka czyszczącego. Zaschnięte pozostałości po starych produktach powodują rozwój bakterii i mogą prowadzić do tworzenia się pleśni. Właśnie dlatego, bardzo ważne jest regularne mycie każdego zakamarka lodówki oraz zamrażarki. Dodatkowym atutem korzystania z profesjonalnych środków jest zapach, jaki po sobie pozostawiają. Po myciu Twoja chłodziarka będzie nie tylko czysta, ale i pachnąca świeżością. Wystarczy wilgotna gąbka i niewielka ilość płynu, by w mgnieniu oka doprowadzić lodówkę do idealnego stanu.

Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg

⦁ Walcz z pleśnią

Każdemu zdarza się, że wkłada do lodówki warzywa lub owoce i o nich zapomina. Nie jesteś wyjątkiem. Bardzo często w takiej sytuacji produkty gniją i pojawia się na nich pleśń, która jest groźna dla zdrowia i może „zarazić” jedzenie leżące obok. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w specjalne maty antypleśniowe. Wystarczy wyłożyć nimi pojemniki na warzywa, by pleśń przestała być problemem. Maty są wykonane z poliuretanowej pianki, co pomaga w przepływie powietrza oraz zapewnieniu warzywom i owocom dłuższej świeżości. Atutem maty antypleśniowej jest łatwość w użytkowaniu – wystarczy przemyć ją ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń, by nadawała się do ponownego użycia.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH