Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

51% respondentów nie wyobraża sobie kuchni bez piekarnika wielofunkcyjnego, ale już tylko 32% ankietowanych ma wersję do zabudowy w swoich domach. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

51% respondentów nie wyobraża sobie kuchni bez piekarnika wielofunkcyjnego, ale już tylko 32% ankietowanych ma wersję do zabudowy w swoich domach. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 22 marz 2016 09:40 (aktualizacja: 23 marz 2016 15:03)

Praktyczna kuchnia: jakie sprzęty wybierają Polacy?

Istnieją takie sprzęty AGD, które uznajemy za niezbędne w naszej kuchni, nawet jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem. Zobaczcie, jak wyglądają kuchnie Polaków!

Kuchnia to przede wszystkim meble i sprzęt AGD, który powinien wpisywać się w jej charakter. Jednak dosyć często nasz budżet – zwłaszcza kiedy staliśmy się właścicielami nowego mieszkania czy domu – nie pozwala na zakup wszystkich wymarzonych sprzętów. Są jednak takie urządzenia, bez których nie wyobrażamy sobie tego pomieszczenia. Co do nich należy? W swoim najnowszym badaniu sprawdziła to marka Hotpoint, producent sprzętów AGD.

Zdecydowana większość respondentów nie wyobraża sobie swojej kuchni bez lodówki (96%). Ponad ¾ badanych wskazało na kuchnię gazową lub elektryczną. Na podstawie wyników można wyciągnąć także wniosek, że lubimy robić zapasy – aż 56% Polaków nie wyobraża sobie kuchni bez zamrażarki. Co ciekawe, zależy na niej bardziej osobom bez dzieci niż tym, którzy są rodzicami. Równie istotny jest piekarnik wielofunkcyjny, który wskazał co 2 ankietowany. Podobnie wygląda sytuacja z kuchenką mikrofalową – aż 45% Polaków wymienia ją jako obowiązkowy sprzęt w swojej kuchni.

Na kolejnych miejscach znalazły się „wygodne sprzęty”, jak zmywarka (31%), ekspres do kawy (23%) i sokowirówka (19%). Mimo panującego trendu na zdrową żywość, 16% ankietowanych nie wyobraża sobie swojej kuchni bez frytownicy. Jak pokazują badania, panowie cenią wygodę i oszczędność czasu – jedyne urządzenia, które uznają jako niezbędne w kuchni częściej niż kobiety to kuchenka mikrofalowa i ekspres do kawy.

Jak wynika z badania, w przypadku typowych sprzętów AGD dominują te wolnostojące. Tego typu lodówki posiada 86% ankietowanych, a piekarniki 65%. Jedynie zmywarkę częściej posiadamy w zabudowie (23%). Choć większość Polaków deklaruje brak tego sprzętu w domu (59%).

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA