Współczesne urządzenia AGD w niczym nie przypominają odpowiedników sprzed lat. Charakteryzują się pięknym wzornictwem, a przy tym pomagają oszczędzić energię. Fot. Franke.
Współczesne urządzenia AGD w niczym nie przypominają odpowiedników sprzed lat. Charakteryzują się pięknym wzornictwem, a przy tym pomagają oszczędzić energię. Fot. Franke.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
08 marz 2016 10:55

Sprzęt do kuchni: postaw na energooszczędne AGD

Jakie AGD wybrać do kuchni? Oczywiście energooszczędne! Choćby dlatego, że współczesne rozwiązania nie tylko pomagają zaoszczędzić pieniądze, ale są przy tym bardzo estetyczne.

Współczesne sprzęty AGD są nie tylko ergonomiczne, ale charakteryzują się również ciekawym, nowoczesnym wzornictwem i co ważne, wyposażone są w szereg rozwiązań, które przyczyniają się do oszczędności energii i pozytywnie wpływają na środowisko naturalne.

Technologia zastosowana w piekarnikach z linii Crystal (marka Franke) polega na wykorzystaniu energooszczędnej metody grzania Dynamic Cooking Technology, w skrócie DCT. Grzałki wykorzystane w piekarniku nagrzewają się dużo szybciej w porównaniu do tradycyjnych, dzięki czemu możemy zaoszczędzić do 20% energii. Dodatkowo uruchomienie funkcji niskiego poboru energii Low Energy umożliwia pieczenie przy pomocy 1 kW, co pozwala lepiej wykorzystać moc dostępną w domowej instalacji elektrycznej.

Wiele modeli okapów wyposażono w energooszczędne oświetlenie LED, które pozwala znacząco zmniejszyć zużycie energii, gwarantuje długi czas użytkowania i niewielką emisję ciepła. Ponadto najnowsze okapy posiadają silniki energooszczędne zużywające o 35% mniej energii niż te standardowe. Do wszystkich okapów można zastosować filtry wykonane z materiału, który nadaje się do kilkukrotnego wyprania. To zapewnia dłuższy czas używania filtra, z zachowaniem jego efektywności. Wystarczy je zdemontować i włożyć do zmywarki.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • poolala, 2016-06-14 06:47:51

    Wiadomo, że im taniej tym lepiej. A jeszcze przy okazji jak można to zrobić w nowoczesnym fajnym stylu - tym lepiej. Trzeba tylko podejmować świadome decyzje podczas zakupów, przemyśleć wszystko dwa razy i można fajnie, nowocześnie i energooszczędnie urządzić kuchnię.

POLECAMY W SERWISACH