Okap nablatowy, zamontowany pomiędzy dwoma płytami grzewczymi. Fot. Franke
Okap nablatowy, zamontowany pomiędzy dwoma płytami grzewczymi. Fot. Franke
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
08 cze 2017 13:41

Strefa gotowania – praktyczna technologia zamknięta w minimalnej formie

Okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję.

Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.
Okap Franke Mythos FMY 905 HE jest przeznaczony do całkowitej zabudowy w kuchennym blacie, pozostaje więc niewidoczny, gdy nie jest potrzebny.

Czytaj również: Kuchnia z wyspą: 12 pomysłów z polskich wnętrz

W trybie maksymalnej wydajności oczyszcza z kuchennej pary i zapachów aż 560 m3 na godzinę, przy średnicy wylotu powietrza 220 x 90 mm. Intuicyjne sterowanie Soft- Touch sprawia, że szybko i wygodnie można zmieniać tryb pracy tego urządzenia. Okap wyposażony jest w filtr aluminiowy, przystosowany do mycia w zmywarce, a jako opcję można wybrać także wysokowydajny filtr węglowy wielokrotnego użytku.

Franke to marka, która w ostatnich latach z sukcesem tworzy linie produktowe, wykorzystując synergię pracy poszczególnych urządzeń. Tak jest właśnie w przypadku serii Mythos, gdzie partnerem okapu jest oczywiście płyta grzewcza. Wspólnym mianownikiem obu urządzeń jest wysokiej klasy technologia, dopracowane wzornictwo i intuicyjna funkcjonalność.

Płyta indukcyjna Franke Mythos ma 40 cm szerokości, posiada 2 pola grzewcze, każde o wymiarach 220x180 mm, z funkcją BOOSTER, które można elastycznie łączyć.
Nowością są programy automatyczne: rozmrażanie w temperaturze 42 st.C, podtrzymywanie ciepła w 70 stopni C czy optymalna temperatura do gotowania makaronu lub ziemniaków 94 st. C.

Codzienne gotowanie na płycie Mythos ułatwia funkcja pauzy z pamięcią ustawień oraz programowalny czas działania dla każdego pola. Wskaźnik ciepła resztkowego i blokada przed dziećmi dbają o bezpieczne korzystanie z funkcji płyty. Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos to zestaw urządzeń, które inspirują do podejmowania kulinarnych wyzwań.

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Rudzik, 2017-11-09 18:24:34

    Na pewno jest to przebój ostatnich miesięcy,i na pewno do małych kuchni,typu kawalerka gdzie mało się gotuje! Wydaje mi się , to moja subiektywna ocena, że wydajność takiego urządzenia nie jest duża . Może się mylę?

POLECAMY W SERWISACH