• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
24 lut 2012 12:26

Tajemnice szefa kuchni

Sekret przygotowywanie wyśmienitych potraw to nie tylko talent, ale i spryt kucharza. Inteligentne i funkcjonalne rozwiązania zminimalizują czas spędzany w kuchni

' title=

fot. Franke

Funkcja Auto, występująca w zmywarkach Franke pomaga uniknąć niepotrzebnego zużycia wody i energii. Dzięki specjalnemu czujnikowi program automatycznie dostosowuje cykl zmywania do stopnia zabrudzenia naczyń. Franke.

' title=
fot. Franke

Chłodziarka wolnostojąca RB60299OO-L z linii Gorenje Retro Collection wyposażona m.in. w funkcje automatycznego odszraniania, szybkie schładzanie, 3 klasy klimatyczne. Gorenje.

' title=
fot. Gorenje

Functional Form to bogata oferta noży kuchennych, które cechuje ergonomia, funkcjonalność i bezpieczeństwo podczas użytkowania. Cena: od 20 zł, Fiskars.

' title=
fot. Fiskars
Inteligentne AGD
' title=
Inteligentne urządzenia AGD to takie, które dostosowują się do potrzeb i stylu życia użytkownika, które pomogą nam zaoszczędzić czas oraz ułatwią prace domowe. Duży wybór programów i funkcji, zapamiętywanie wybieranych przez użytkowania parametrów i ustawień oraz ulubionych programów sprawiają, że sprzęty AGD wydają się być zaprojektowane „na miarę”. Dlatego wybierając sprzęty AGD do domu warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje i wybrać te, które będą nam najbardziej przydatne. Piekarniki wyposażone w automatyczne programy z zaprogramowanymi przepisami kulinarnym ułatwiają przygotowania potraw nawet osobom mniej wprawionym w sztuce kulinarnej. Wystarczy tylko wybrać rodzaj potrawy i wprowadzić jej wagę, a urządzenie samo dobierze parametry pieczenia i zasygnalizuje kiedy danie będzie gotowe.
 
Inteligentne urządzenia, pomimo nowoczesnych technologii, muszą być proste w obsłudze, intuicyjne, aby rzeczywiście ułatwiały nam prace domowe i mogły być obsługiwane przez wszystkich domowników. Inteligentne rozwiązania mają na celu nie tylko ułatwienie prac domowych, ale także oszczędność energii i wody oraz czasu. Płyty indukcyjne rozpoznają wielkość naczynia i dostosowują pole grzewcze do jego rozmiaru, nie działają bez niego oraz wyłączają się po upływie określonego czasu. Rozwiązania te minimalizują także ryzyko wypadków w domu, dbają o bezpieczeństwo domowników. Piekarniki, zmywarki czy pralki z funkcją opóźnionego startu mogą być programowane, aby włączyć i wyłączyć się o określonej godzinie, dzięki czemu można np. zaplanować przygotowanie potraw tak, by były gotowe po naszym powrocie z pracy. Zmywarka sama ocenia stopień zabrudzenia naczyń i do niego dobiera parametry zmywania, co pozwala zoptymalizować zużycie wody i energii, a chłodziarka, po włożeniu świeżych produktów zaczyna mocniej chłodzić, aby wyrównać różnicę temperatur. Kiedy nowe zapasy w chłodziarce osiągną optymalną temperaturę, funkcja automatycznie się wyłącza.
Jarosław Matys, Product & Marketing Manager, Franke Polska

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Olga, 2015-06-11 21:47:50

    Co do gotowania i przygotowywania potraw, mi idealnie gotuje się na gazie, a mam gaz z butli, szybko, fajnie, wiem ile czasu co potrzebuje dla mnie rozwiązanie idealne.

POLECAMY W SERWISACH