• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
28 marz 2012 11:37

Tak jak potrzebujesz

Dzięki akcesoriom, każdy zlewozmywak - nawet jednokomorowy - staje się bardziej wygodny, zarówno do mycia naczyń, jak i warzyw czy owoców

Nowoczesne uchwyty pozwalają estetycznie zamaskować gąbki, szczotki i ściereczki. Suszarki czy ociekacze zaś często przypominają dekoracyjne przedmioty.
Korek automatyczny i dozownik do zabudowy to wygoda i większa estetyka kuchni. Warto też zwrócić uwagę na wyposażenie zlewozmywaka, jak ukryty przelew (dekoracja i łatwiejsze czyszczenie) czy zintegrowany odpływ (brud i bakterie nie odkładają się w szczelinach). Do zlewozmywaka „Kubus 110-45” Franke można też dokupić wkładkę ociekową i drewnianą deskę. Cena: ok. 2.116,20 zł, www.franke.pl.

' title=
fot. www.franke.pl

Nawet gdy w kuchni jest zmywarka, nie wszystko można w niej umyć.
To przede wszystkim kieliszki z delikatnego szkła, drewniane łyżki i deski czy stara, złocona porcelana. Takie przedmioty trzeba myć ręcznie. Jeśli zlewozmywak nie ma ociekacza, brakuje miejsca do ich suszenia.

Problem rozwiązują przenośne suszarki i ociekacze.
Jak jest między nimi różnica? Ociekacze są zawsze płaskie, najczęściej wykonane z tworzywa sztucznego. Woda - kapiąca z mokrych naczyń - odpływa z nich specjalnymi dzióbkami bezpośrednio do zlewozmywaka. Gdy ociekacz nie jest potrzebny, łatwo go schować w szufladzie. Suszarki mają konstrukcje przestrzenne, przez co mieszczą więcej naczyń, ale i trudniej je schować - wyposażone są w przegródki na talerze, sztućce czy zawieszki na butelki. Mogą być uniwersalne albo zaprojektowane z przeznaczeniem np. na akcesoria dla niemowląt czy kieliszki.

W ukryciu mało estetycznych zmywaków pomagają różnego rodzaju uchwyty i wieszaki, które przymocowuje się do komory zlewozmywaka za pomocą magnesów.
Dzięki temu są one mało widoczne, a jednocześnie zawsze pod ręką. Ich usytuowanie można w każdej chwili zmienić. Nie ma przy tym znaczenia, czy komora jest prosta, czy zakrzywiona - do każdej dopasuje się pasujący uchwyt. Przy zlewozmywaku warto mieć również dozownik na płyn do zmywania lub mydło w płynie. Najwygodniej zamontować go w blacie - do tego celu służą specjalne modele. Ich pojemniki z płynem są ukryte pod blatem, na zewnątrz widać tylko końcówki aplikatorów.

Dobra rada
Kupując zlewozmywak pytaj o pasujące do niego akcesoria, jak deska, wkładka ociekowa, koszyk. Dzięki nim mała komora będzie bardziej funkcjonalna.

Obrotowa suszarka marki Skip Hop - z haczykami, tacą zbierającą wodę i przegródkami na smoczki, butelki dla niemowląt, słoiczki. Cena: ok. 129 zł, www.mamagama.pl.

' title=
fot. www.mamagama.pl

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH