Nowoczesna piekarniki: piekarnik Kernau KBO 1066. Fot. Kernau

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Nowoczesna piekarniki: piekarnik Kernau KBO 1066. Fot. Kernau
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
26 marz 2018 10:33

W Wielkanoc Ci się upiecze - przydatne funkcje piekarników

Piekarnik to zdecydowanie jedno z najważniejszych urządzeń AGD, które powinno znaleźć się w każdej kuchni. Dlatego tak ważne, aby przy jego zakupie zdecydować się na najlepsze rozwiązania.

Już niedługo w naszych domach będą unosić się smakowite zapachy pieczonych ciast i mięs, które w Wielkanoc pojawią się na świątecznych stołach.

Kwestia wyboru piekarnika jest bardzo indywidualna. Nowoczesne modele naszpikowane są nowinkami technicznymi i opcjami, które w maksymalny sposób mają ułatwić, umilić i usprawnić pieczenie. Producenci wciąż pracują nad zwiększaniem funkcjonalności urządzeń i nad tym, aby sprawdzały się idealnie podczas codziennego użytkowania, dlatego nawet podstawowe modele posiadają funkcje, które ułatwiają nam przygotowywanie pysznych potraw.

Najlepszym przykładem może być tutaj funkcja termoobiegu 3D, dostępna w piekarnikach Kernau do zabudowy linii KBO 1066. Jest to połączenie systemu grzałki kołowej oraz wentylatora, które razem wywołują ruch gorącego powietrza, zapewniając równomierną temperaturę we wnętrzu piekarnika. Umożliwia to równoczesne przyrządzanie kilku potraw na różnych poziomach w krótszym czasie
i w niższych temperaturach redukując koszty eksploatacji urządzenia.

Zobacz także: Salon z kuchnią - 30 pięknych zdjęć

Wiele piekarników posiada także funkcję grzania od dołu oraz grzania od góry. Dzięki temu, potrawy i ciasta będą upieczone dokładniej. Sami możemy regulować poziom zarumienienia potraw. Piekarniki posiadają też funkcję grzania z góry i z dołu jednocześnie – a więc możemy dopiec naszą potrawę tuż przed wyjęciem.

Bardzo istotną funkcją, szczególnie dla osób z małymi dziećmi, jest wybór modelu z tzw. zimnymi drzwiami. Piekarniki wyposażone w to udogodnienie mają zastosowaną kilkuwarstwową szybę
w drzwiach, dzięki czemu grzeją wewnątrz, nie emitując ciepła poza obudowę.

Równie ważne jak bezpieczeństwo jest wygoda użytkowania piekarników. Przy zakupie często zapominamy, aby zwrócić uwagę na prowadnice teleskopowe, które gwarantują łatwy dostęp do przygotowywanych potraw. Podczas późniejszego użytkowania okazuje się, że jest to element niezwykle funkcjonalny i pomocny w codziennym wykorzystaniu piekarnika.

Wreszcie, w nowoczesnych piekarnikach nie musimy już polegać na intuicji i doświadczeniu, jak nasze mamy czy babcie. Z pomocą przychodzi bowiem timer, który daje nam możliwość zaprogramowania czasu pracy urządzenia, oraz wyświetlacz LED, na którym możemy odczytać ustawienia piekarnika oraz czas gotowania, co sprawi, że przygotowane dania będą perfekcyjnie smakować za każdym razem.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH