• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Mamkuchnie.pl
06 kwi 2016 10:05

Wymarzona kuchnia Polaków. Zobaczcie wyniki badań

W badaniu zrealizowanym przez jednego z producentów kuchennego AGD poproszono respondentów, aby opisali swoją idealną kuchnię. O jakiej kuchni marzą Polacy?

Kuchnia, nazywana często „sercem domu”, to przestrzeń, w której spędzamy dużo czasu, zatem powinniśmy się w niej dobrze czuć. Dlatego zależy nam, aby było to miejsce „z charakterem”. Oczywiście pomieszczenie to musi być także funkcjonalne i praktyczne, o czym decyduje m.in. sprzęt AGD. W badaniu zrealizowanym na zlecenie marki Hotpoint, Polacy opisali swoją kuchnię marzeń – oto jakie urządzenia powinna posiadać kuchnia idealna!

Wiodącymi sprzętami w wymarzonej kuchni są piekarnik wielofunkcyjny (72%), zmywarka (69%) oraz wielofunkcyjny mikser (67%). Można zatem wnioskować, że cenimy sobie w kuchni wygodę, ale równocześnie zależy nam na możliwie jak najlepszej jakości i smaku przygotowywanych dań.
Na kolejnych miejscach znalazły się „wygodne sprzęty” jak ekspres do kawy, który wskazała ponad połowa ankietowanych oraz kuchenka mikrofalowa (58%). Według blisko 60% Polaków, w kuchni marzeń nie powinno zabraknąć lodówki z kostkarką. Ponad 40% ankietowanych wskazało także na: sokowirówkę, gofrownicę, frytownicę i parowar.

 

WIĘCEJ O BADANIU PRZECZYTASZ TUTAJ

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • karola, 2016-07-05 07:01:15

    My rozważamy opcję przejścia z węgla na inny opał, chciałabym żeby było ekologicznie i wygodnie, ale nie wiem czy nam się to uda.
  • Olga, 2016-06-20 20:40:32

    Przede wszystkim w kuchni musi być dobra organizacja, Agd jak najlepsze oczywiście, ale nowoczesne rozwiązania. Gotowanie to musi być przyjemność. Ja gotuję na gazie (mamy zbiornik z Amerigasu i ogrzewamy dom, ale też gotuje na tym gazie) i nie zamieniłam bym kuchenki gazowej na żadną inną.

POLECAMY W SERWISACH