Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Projekt Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz.

  • Autor: Redakcja Mamkuchnie.pl
  • 06 kwi 2016 10:05

Wymarzona kuchnia Polaków. Zobaczcie wyniki badań

W badaniu zrealizowanym przez jednego z producentów kuchennego AGD poproszono respondentów, aby opisali swoją idealną kuchnię. O jakiej kuchni marzą Polacy?

Kuchnia, nazywana często „sercem domu”, to przestrzeń, w której spędzamy dużo czasu, zatem powinniśmy się w niej dobrze czuć. Dlatego zależy nam, aby było to miejsce „z charakterem”. Oczywiście pomieszczenie to musi być także funkcjonalne i praktyczne, o czym decyduje m.in. sprzęt AGD. W badaniu zrealizowanym na zlecenie marki Hotpoint, Polacy opisali swoją kuchnię marzeń – oto jakie urządzenia powinna posiadać kuchnia idealna!

Wiodącymi sprzętami w wymarzonej kuchni są piekarnik wielofunkcyjny (72%), zmywarka (69%) oraz wielofunkcyjny mikser (67%). Można zatem wnioskować, że cenimy sobie w kuchni wygodę, ale równocześnie zależy nam na możliwie jak najlepszej jakości i smaku przygotowywanych dań.
Na kolejnych miejscach znalazły się „wygodne sprzęty” jak ekspres do kawy, który wskazała ponad połowa ankietowanych oraz kuchenka mikrofalowa (58%). Według blisko 60% Polaków, w kuchni marzeń nie powinno zabraknąć lodówki z kostkarką. Ponad 40% ankietowanych wskazało także na: sokowirówkę, gofrownicę, frytownicę i parowar.

 

WIĘCEJ O BADANIU PRZECZYTASZ TUTAJ

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA