Fot. Galicja dla twojego Domu

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Fot. Galicja dla twojego Domu
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
17 sty 2017 08:28

Akcesoria kuchenne - praktyczne pojemniki na żywność

Pojemniki na żywność umożliwiają wygodne i bezpieczne przechowanie przygotowanych potraw. Gotowy posiłek można tez wygodnie zabrać ze sobą do pracy czy w podróż.

W ostatnim czasie wzrasta świadomość konsumentów dotycząca właściwego odżywiania. Wobec zalewu rynku przez niezdrowe, wysoko przetworzone produkty spożywcze, zwracamy coraz większą uwagę na to, co znajduje się na naszych talerzach. Z pomocą osobom unikającym fast foodów i innych gotowych dań ze sklepu przychodzą producenci pojemników na żywność, umożliwiających wygodne i bezpieczne przechowanie wstępnie przygotowanych składników, potraw do odgrzania ugotowanych na 2, 3 dni oraz przewiezienie posiłku w dowolne miejsce. Przy zakupie takich opakowań należy bezwzględnie sprawdzić, czy są przeznaczone do kontaktu z żywnością, gdyż w przypadku tworzyw sztucznych nie jest to takie oczywiste. Firma Galicja oferuje użytkownikom specjalne przeźroczyste pojemniki na żywność – plastikowe lub szklane.

Kolorowe, szczelne pokrywy wyglądają estetycznie, ponadto chronią nie tylko przed ewentualnym wysypaniem się zawartości, ale i przed wilgocią, wysychaniem i przenikaniem zapachów. Komplet Trio to 3 pudełka z tworzywa sztucznego o pojemności 1 l, 1,5 l oraz 2,5 l z pokrywkami w trzech kolorach: różowym, turkusowym i zielonym. Materiał, z którego wykonano elementy zestawu sprawia, że są one lekkie i nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Możemy bez obaw przewozić w nich potrawy, np. do pracy i przechować je w lodówkach do pory lunchu, a nawet, w użytkowaniu domowym, zamrażać w nich produkty w zamrażarce. Części zestawu są łatwe do czyszczenia i nadają się do mycia w zmywarce, co pozwala na dodatkową oszczędność czasu.

Na jeszcze więcej sposobów wykorzystamy składający się z 5 sztuk komplet szklanych salaterek z przykrywkami w ładnych, żywych kolorach. Miseczki różnej wielkości o średnicy od 9 do 17 cm mogą mieć różne przeznaczenie: do przechowywania w lodówce przyrządzonych wcześniej posiłków lub składników wstępnie przygotowanych potraw, które zamierzamy dokończyć po powrocie do domu, ale też, po zdjęciu pokrywy z tworzywa, do podgrzewania dań na ciepło. Salaterki wykonano z przeźroczystego szkła, dzięki czemu nie tylko natychmiast zorientujemy się, co się w nich znajduje, ale wykorzystamy je również do efektownego serwowania potraw domownikom i gościom. Inną zaletą tych niewielkich miseczek jest praktyczny sposób ich przechowywania – włożone jedna w drugą nie zajmują wiele miejsca na półce czy w kuchennej szafce.
Wypełnione kolorowymi owocami, sałatkami, przekąskami lub sosami staną się dodatkową ozdobą stołu i zachęcą do skosztowania zawartości. Wyposażeni w tak praktyczne pojemniki łatwiej wytrwamy w noworocznym postanowieniu unikania przypadkowych posiłków i zadbamy o spożywanie świeżych, wartościowych, samodzielnie przygotowanych dań.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH