Drewniana podłoga, nogi eamesowkich krzeseł oraz wysoka zabudowa z dekorem w pionowym układzie słojów. Mnogość elementów w kolorze drewna tonuje biała wyspa kuchenna. Fot. Peka.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Drewniana podłoga, nogi eamesowkich krzeseł oraz wysoka zabudowa z dekorem w pionowym układzie słojów. Mnogość elementów w kolorze drewna tonuje biała wyspa kuchenna. Fot. Peka.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
10 wrz 2015 09:16

Drewno w kuchni. Modne sposoby na aranżację

Drewno, jego imitacje i dekory to idealny sposób na wizualne ocieplenie kuchni oraz dodanie jej eleganckiego wyrazu.

Czy to w postaci drewnianej podłogi, blatu wieńczącego zabudowę kuchenną czy frontów mebli - drewno bryluje w przestrzeniach nowoczesnych kuchni, dodając im powabu, elegancji i przytulnego charakteru. 

Po drewno sięgamy, chcąc ocieplić wizualnie przestrzeń - żaden inny materiał bowiem nadaje się do tego lepiej. Drewno idealnie komponuje się właściwie z każdym innym kolorem i materiałem. Dobrze wygląda w towarzystwie betonu, szkła, metalu czy stali nierdzewnej. W duecie z bielą nawiąże do modnej stylistyki skandynawskiej, a w zestawieniu z powierzchniami na wysoki połysk stonuje nieco aranżację. 

Choć najbliższe naturze jest oczywiście drewno lite, istnieją również inne sposoby na wprowadzenie "drewna" do naszych domów. Na podłogach, naturalny surowiec skutecznie zastąpią płytki ceramiczne imitujące drewno. Dzięki nowoczesnym technologiom cyfrowego nadruku, które pozwalają odwzorować sęki i słoje drewna, do złudzenia przypominają one prawdziwy parkiet lub deski. 

Blat drewniany z kolei możemy zastąpić płytą laminowaną lub kompozytową, imitującą drewno. Z kolei fronty mebli kuchennych wykończyć możemy w drewnianym dekorze. Efekt najbliższy naturze uzyskamy stosując do oklejenia płyt naturalny fornir. 

Jak widać, sposobów udekorowanie kuchni drewnianym akcentem jest wiele - w naszej galerii prezentujemy 15 inspiracji.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • xanax, 2015-09-25 18:03:11

    bardzo podoba mi sie aranżacja tego wnętrza, szczególnie nowoczesne lampy, które genialnie wyglądaja, swoją drogą ktoś moze wie gdzie kupię coś takiego ?

POLECAMY W SERWISACH