Fot. Villeroy & Boch

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Fot. Villeroy & Boch
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
24 sty 2017 09:50

Kolor roku: wprowadź zieleń do kuchni i jadalni

W 2017 roku przez wszystkie sezony będzie panowała wiosna. Amerykański Instytut Pantone kolorem roku ogłosił orzeźwiającą i intensywną zieleń.

Greenery, tak jak w 2016 pastele, będzie rządził we wnętrzach, designie i modzie. Aby wprowadzić najmodniejszą barwę do domów możemy zdecydować się na zielone kolekcje szkła i porcelany!

Kolor roku – greenery

Instytut Pantone – autor najsłynniejszego systemu identyfikacji barw na świecie – ogłosił kolor roku 2017. Jest nim zieleń, a dokładnie barwa o nazwie „greenery” – świeża, intensywna i orzeźwiająca.

Ten najbardziej naturalny kolor na ziemi ma wywoływać skojarzenia z budzącą się do życia przyrodą i dawać nadzieję. Greenery to wskazówka nie tylko dla świata wnętrz, designu i mody – ale również dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć, co w trawie piszczy.

Miejska dżungla

Liście palmowe, pędy bananowca, egzotyczne ptaki i tropikalne zwierzęta – są modne już od kilku sezonów, ale dopiero w tym roku przyjdzie na nie prawdziwy boom! Zielony kolor będzie odgrywał główną rolę: na stole, meblach, ścianach i w dodatkach.

Dzięki odpowiedniej aranżacji  nasze wnętrze możemy zamienić w miejską dżunglę. Zielone dekoracje mogą dominować lub można przełamać je innymi barwami oraz wzorami – to spotęguje efekt świeżości i orzeźwienia. Za sprawą szkła i porcelany na stole może pojawić się jeszcze więcej natury: w postaci kuszących owoców na naczyniach French Garden, kwiatowych dekorów na kolekcji Floreana albo śródziemnomorskich wzorów inspirowanych majoliką, które z porcelany Casale Blu przeniosą nas wprost do zielonego serca Włoch – Umbrii.

W takim wnętrzu musimy koniecznie znaleźć miejsce na żywe kwiaty w wazonach w różnych kształtach, lecz wszystkich w kolorze soczystej limonki. A jakie rośliny są teraz na czasie? Wszystkie dozwolone – w tym sezonie nawet paprotki wracają do łask! 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH