Garnki emaliowane z kolekcji Zioła. Fot. Galicja dla Twojego Domu

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Garnki emaliowane z kolekcji Zioła. Fot. Galicja dla Twojego Domu
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
13 marz 2017 11:41

Kuchenne dodatki: ziołowa kolekcja garnków

Kolekcja garnków emaliowanych z dekoracyjnym motywem ziołowym idealnie pasuje do każdej aranżacji, ożywia i wprowadza do wnętrza naturalne ciepło. Walory użytkowe oraz interesujący design czynią z niej świetną propozycję do każdej kuchni.

W estetycznie wyglądających naczyniach potrawy prezentują się wyjątkowo apetycznie.Sprawiają, że przygotowanie posiłków staje się czynnością mniej uciążliwą, a nawet przyjemną. 

Emalia w kuchni

Garnki wykonane z emalii mają wiele zalet funkcjonalnych. Wytrzymałe na korozję i ścieranie, podgrzewane do wysokich temperatur nie uwalniają szkodliwych substancji, dlatego przygotowane w nich jedzenie jest nie tylko smaczne, ale i zdrowe. Naczynia są również odporne na działanie promieni UV, dzięki czemu będą nam służyły przez lata. Ważną zaletą garnków jest także łatwe utrzymanie ich w czystości, gdyż na gładkiej i szczelnej powłoce nie osadzają się brud i bakterie oraz możliwość mycia w zmywarkach. Są też doskonałą propozycją dla osób z alergią na nikiel. Aby jak najdłużej cieszyć się naczyniami, należy do mieszania i nabierania potraw stosować drewniane lub plastikowe akcesoria. Przy wyborze garnków nie musimy kierować się rodzajem posiadanej kuchenki, gdyż naczynia emaliowane mogą być używane zarówno na kuchenkach gazowych i elektrycznych, jak i indukcyjnych oraz można je wstawić do piekarnika nagrzanego do 180 C.

Ziołowy design

Któż z nas nie dodaje do posiłków aromatycznych przypraw? Tradycja spożywania ziół przekazywana z pokolenia na pokolenie towarzyszy nam od wieków. Pojedyncze lub w zestawach nadają smak i zapach daniom, rozbudzają zmysły i dobrze wpływają na trawienie. W szklanych pojemnikach, na misternie wykonanych wiszących półeczkach, dzięki swej bogatej kolorystyce doskonale dekorują kuchenne wnętrze. Są nie tylko dodatkiem do potraw, ale także produktem do przyrządzania smacznych herbatek o zdrowotnych właściwościach. Zawieszone u sufitu lub umieszczone w ładnych wazonach są świetną ozdobą kuchni i jadalni.

W naturalną aranżację pomieszczenia znakomicie wpisuje się ziołowa kolekcja garnków emaliowanych. Naczynia o kremowej barwie zwieńczonej zielenią wraz z delikatnym rysunkiem kolorowych ziół wprowadzają do wnętrza niepowtarzalną, miłą atmosferę. Sprawiają, iż gotowanie staje się prawdziwą przyjemnością. Mięta, bazylia, rozmaryn czy szałwia wspaniale zdobią garnki, podkreślając ich wyjątkowy design. Kolekcja posiada również walory edukacyjne – zioła wraz z odpowiadającymi im nazwami przypominają nam, jak wyglądają te piękne, będące przecież częścią naszego otoczenia rośliny – znajdziemy je na łąkach i w przydomowych ogródkach. Linię tworzy pięć praktycznych garnków o pojemnościach od 2,4 L do 7,7 L oraz trzy kubki w atrakcyjnych formach: z dzióbkiem, prosty i rozpęczany. Garnki wykorzystamy do przyrządzania posiłków, natomiast w kubkach zagotujemy mleko bądź zaparzymy zioła. Wszystkie modele idealnie sprawdzą się w każdej kuchni. Po te największe sięgniemy wówczas, gdy zechcemy urządzić przyjęcie dla przyjaciół, po mniejsze – każdego dnia podczas przygotowania obiadów i ciepłych kolacji.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH