Motyw drewna w kuchni. Fot. Galicja dla Twojego Domu

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Motyw drewna w kuchni. Fot. Galicja dla Twojego Domu
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
20 lut 2018 09:10

Kuchnia ocieplona drewnem – ładne i przydatne akcesoria

Drewno to nie tylko stałe elementy wyposażenia i zabudowy, które zawsze prezentuje się wyśmienicie. Rozmaite kuchenne sprzęty i gadżety wykonane z drewna wprowadzają do wnętrza poczucie przytulności i harmonii.

Zdrowy styl życia przekłada się także na trendy w urządzaniu i wyposażaniu wnętrz, szczególnie kuchni, gdzie idzie w parze z zamiłowaniem do naturalnych materiałów, takich jak granit czy drewno. Drewno doskonale harmonizuje też z najnowszymi trendami kolorystycznymi w urządzaniu kuchni, a mianowicie takimi barwami jak: kolory ziemi, szałwia, oliwka, indygo, miedź, złoto.

Drewno to nie tylko stałe elementy wyposażenia, jak np. belki na suficie, czy meble – choć jednolita drewniana lub drewnopodobna płaszczyzna zabudowy zawsze prezentuje się wyśmienicie. Rozmaite kuchenne sprzęty i gadżety wykonane z drewna lub nawet tworzywa sztucznego imitującego drewno wprowadzają do wnętrza poczucie spójności, harmonii i porządku. Jest to niezwykle istotne, gdyż coraz częściej kuchnia to pomieszczenie reprezentacyjne, otwarte na salon..

Niezbędne wyposażenie każdej kuchni to patelnia. Model Rocca został pokryty nieprzywieralną powłoką i zaopatrzony w ergonomiczną drewnopodobną rączkę z praktyczna dziurką, umożliwiającą zawieszenie patelni.

Pojemny trzylitrowy czajnik z gwizdkiem wykonany ze stali nierdzewnej, dostępny jest aż w czterech kolorach: kremowym, szarym, beżowym i zielonym, co pozwala na dopasowanie go do kolorystyki pozostałego wyposażenia. Czajnik o intrygującym designie zaopatrzono w nienagrzewający się drewnopodobny uchwyt oraz pasującą do niego pokrywkę i klapkę gwizdka.

Bezcenną pomocą podczas przygotowywania posiłków, a zwłaszcza pieczenia, może okazać się sterowana dotykowo elektroniczna waga kuchenna o zakresie ważenia do 5 kg i dokładności ważenia aż do 1 grama. Waga wykonana z eleganckiego bambusa posiada czytelny wyświetlacz LCD, funkcję tarowania i automatyczny wyłącznik. Producent oferuje w zestawie komplet baterii zasilających.

Absolutny „must have” każdej kuchni to komplet ostrych noży ze stali nierdzewnej. Kristof to zestaw 5 stalowych noży w drewnianym bloku uzupełniony o nożyce.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH