Serwis Blue Mansion. Fot. Fyrklӧvern

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Serwis Blue Mansion. Fot. Fyrklӧvern
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
01 sie 2017 12:34

Letnia jadalnia: porcelana jak z dawnych lat

Niezwykły serwis łączący w sobie biel porcelany z błękitnym, rustykalnym wzorem przenosi w czasie i pozwala poczuć się jak w romantycznym dworku. Cudna zastawa inspirowana porcelaną z XVIII wieku to dzieło znanej szwedzkiej projektantki Jackie Lynd.

Artystka Jackie Lynd swoje zdolności szlifowała w słynnej fabryce porcelany Wedgwood. Współpracowała również ze szwedzką wytwórnią Rörstrand, gdzie stworzyła szereg zastaw stołowych. Jednak dopiero współpraca z Fyrklövern zaowocowała najwybitniejszymi dziełami w jej karierze. Łączą je trzy, charakterystyczne dla projektów Lynd cechy: klasyka, florystyczne zdobienia oraz słabość do koloru niebieskiego.  Uroczy i elegancki serwis Blue Mansion to najnowsza propozycja od Fyrklӧvern. 

Najwyższej jakości porcelana skaleniowa z ręcznie litografowanym dekorem zachwyca dbałością o detale oraz ponadczasową elegancją. Niezwykle romantyczne i subtelne zdobienia w postaci błękitnych kwiatów to wynik miłości projektantki do skandynawskiej natury, a jednocześnie wyraźne nawiązanie do XVIII-wiecznej porcelany. Rustykalny motyw doskonale komponuje się z opływowym kształtem zastawy tworząc uroczą dekorację stołu, a zarazem wymarzoną oprawę serwowanych na niej dań.

Co ciekawe, serwis Blue Mansion uzupełniają wyjątkowe dodatki – wazony, donice, świeczniki, a nawet obrus oraz bieżnik. Oczywiście wszystkie te elementy zdobi ten sam subtelny, kwiatowy, dekor. Dzięki temu, całość pięknie ze sobą współgra i buduje niezwykle ciepłą, rodzinną, a zarazem sielską atmosferę podczas przyjęć.

 

 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • vosk, 2018-03-09 23:54:24

    Czy to są same filiżanki, dzbanek, taki zestaw kawowy czy coś jeszcze?
  • hela, 2018-02-24 11:26:21

    A takie serwisy to gdzie kupiłyście?

POLECAMY W SERWISACH