Kieliszki do białego wina. Fot. Huty Szkła Kryształowego Julia

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Kieliszki do białego wina. Fot. Huty Szkła Kryształowego Julia
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
14 maj 2018 10:17

Letnie przyjęcie - kieliszki idealne do wina

Prosecco to białe musujące wino pochodzi z Włoch i ma delikatny smak z lekką nutą owoców. Latem orzeźwia, zimą podczas przeróżnych uroczystości jest alternatywą dla szampana. Oto w czym serwować ten modny i lubiany trunek.

Prosecco swoim charakterem przypomina szampana, dlatego najwłaściwsze do jego serwowania będą wysokie, smukłe kieliszki zwane fletami. W takich naczyniach delikatne bąbelki nie ulecą zbyt prędko, a serwowany w temperaturze 6-8°C trunek nie nagrzeje się od naszej dłoni.

Szukając kieliszków do podawania w prosecco w oferty Huty Szkła Kryształowego Julia mamy ogromny wybór – kilkadziesiąt modeli! Dzięki takiej różnorodności znajdzie tu dla siebie odpowiednie szkło i koneser minimalizmu, i rozkochany w tradycyjnych, bogato zdobionych naczyniach kolekcjoner. Oto kilka najciekawszych propozycji kieliszków do prosecco.

Kieliszki Linea wyróżniają się szlachetnym, prostym szlifem, który świetnie sprawdzi się zarówno gdy podajemy prosecco jako aperitif, jak i tam gdzie towarzyszy ono daniom. Łatwo jest też je skomponować z innymi szklanymi naczyniami – niezależnie od ich wzoru. To uniwersalna ponadczasowa propozycja, która spodoba się zarówno zwolennikom tradycji, jak i nowoczesnych wzorów

Łatki to kolekcja dla zwolenników współczesnego, awangardowego wzornictwa, którzy lubią otaczać się przedmiotami o unikatowym charakterze. Każdy z kieliszków w tej kolekcji zdobionych randomowym, geometrycznym wzorem jest inny! Wszystko zależy od fantazji szlifierza. Oszczędna dekoracja dobrze eksponuje kolor trunku i pasuje do nowoczesnych nakryć stołu. Dobrze wygląda też solo, gdy toastem z prosecco świętujemy spotkanie z przyjaciółkami.

Kieliszki ze szlifem młynek są bogato zdobione i dekoracyjne. Idealnie nadają się do wykorzystania podczas rodzinnych uroczystości: zaręczyn, wesel, urodzin i jubileuszy. Będą świetnym towarzystwem dla klasycznej białej porcelany ze złotymi lub platynowymi zdobieniami i eleganckich adamaszkowych obrusów.

Choć znawcy wolą serwować prosecco w białym szkle, kolorowe kieliszki dodają mu wiele uroku i współgrają z jego niezobowiązującym, pełnym fantazji i lekkości charakterem. Możemy zdecydować się na klasyczny szlif francuski, bąbelki lub geometryczny. Pijąc prosecco z kolorowych kieliszków poczujecie się jak bohaterki kultowego serialu „Seks w wielkim mieście”!

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH