Niewielka jadalnia dla dwóch osób. Kształt i ustawienie stołu umożliwia dostawienie dwóch dodatkowych krzeseł, np. na czas wizyty gości. Projekt: Marta Kilan. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [17 zdjęć]

Niewielka jadalnia dla dwóch osób. Kształt i ustawienie stołu umożliwia dostawienie dwóch dodatkowych krzeseł, np. na czas wizyty gości. Projekt: Marta Kilan. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
02 gru 2014 08:44

Mała jadalnia. Tak można ją urządzić

Mała jadalnia już dawno nie jest wyłącznie skutkiem małej ilości miejsca w mieszkaniu. Coraz częściej jest to zamierzony projekt architekta w domu dwu-, trzy- czy czteroosobowej rodziny.

Aranżacja współczesnych jadalni sprowadza się zazwyczaj do stołu oraz krzeseł. Przestrzeń dla małżeństwa, czy rodziny z jednym lub dwójką dzieci nie wymaga zbyt obszernego modelu. Wystarczy niewielki stolik z blatem w kształcie kwadratu, którego każdy z boków ma metr szerokości. Wybierając meble warto jednak zakupić stół rozkładany, który na co dzień nie zajmuje dużo przestrzeni. Jednak w razie potrzeby, np. podczas wizyty gości  możemy go powiększyć.

Kupując krzesła lepiej wybrać smukłe, proste modele bez podłokietników. Zajmują one mniej miejsca co wpływa na wygodę i łatwość poruszania się w tej przestrzeni. O ile pozwalają na to względy estetyczne całego domu czy mieszkania, dobrze jest by meble były w jasnych kolorach lub z przezroczystych materiałów.

Zobaczcie naszą galerię, w której znajdziecie gotowe sposoby na projekt małej jadalni. Może wśród nich będzie również ten pasujący do waszego wnętrza.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Olga, 2015-06-14 18:54:29

    fajne wnętrze. też mam taka małą kuchnie i małą jadalnię, u mnie największy problem mam z tym gdzie umieścić butlę z gazem, jak to rozwiązujecie? co polecacie?
  • ewka_so, 2015-03-08 18:16:20

    piękny kolor, niecodzienny widok. Teraz troche żałuję, ze pomalowałam sobie na biel i czerń :) ale mogę dodac sobie takie dodatki wiec zawsze jakoś można się ratować. Musze poszukać rzeczy podobnych do tych tutaj, bo rewelacyjnie to wygląda.

POLECAMY W SERWISACH