Blaty granitowe. Fot. Interstone

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Blaty granitowe. Fot. Interstone
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
17 sty 2017 08:18

Modna kuchnia - granit sprawdzi się na blaty

Blaty kuchenne mogą być wykonane z wielu różnych surowców. Te zrobione z kamienia naturalnego prezentują się wyjątkowo wytwornie i świetnie wpisują w obowiązujące trendy.

Granitowe powierzchnie mają nie tylko niesamowite walory estetyczne, ale także niespotykaną dla marmuru czy piaskowca wytrzymałość, co czyni je wprost idealnym materiałem wykończeniowym do kuchni. W ofercie marki Interstone znajdziemy kilkadziesiąt wzorów granitu.

Blaty kuchenne są jednymi z najbardziej eksploatowanych powierzchni w domu. Praktycznie codziennie muszą mierzyć się z wilgocią, działaniem wysokich temperatur, trudnymi do usunięcia plamami. Dlatego tak ważny jest wybór optymalnego wykończenia, które przez wiele lat będzie cieszyć nas estetycznym wyglądem, sprawdzi się w codziennym użytkowaniu i okaże się bezproblemowe w konserwacji. Wyszukanie materiału spełniającego wszystkie powyższe kryteria nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Granit łączy w sobie najbardziej pożądane cechy, będzie nie tylko piękną ozdobą, ale także trudnym przeciwnikiem dla kuchennego żywiołu - deklaruje ekspert branżowy, Sławomir Hardy z firmy Interstone.

Granit to skała magmowa, która składa się przede wszystkim z kwarcu, skaleni i plagioklazu. Jest materiałem, który wyróżnia się bardzo ciekawym spektrum tekstur. Może być ukształtowany w formie jednolitej masy (np. Jet Black), ale także struktury urozmaiconej o rysunek delikatnych (River White) lub wyrazistych żył (Prada Gold), zlepieńca przybierającego postać piętrowo ułożonych warstw (Black Agata), czy zbitych ze sobą matowych i mieniących się refleksami drobin (Star Gate).

Bogaty wachlarz wzorów uzupełnia równie urozmaicona paleta kolorów: od jasnych (bieli, pastelowego różu i delikatnej szarości), poprzez ciepłe, piaskowe beże, bardziej zdecydowane, szmaragdowe zielenie czy burgundy, aż do głębokiej czerni. Niejednokrotnie występuje również w wersji wielokolorowej. Niezwykle oryginalnie prezentuje się jako kontrastowe zestawienia czerwieni z zielenią (Imperial Coffee) lub różu z seledynem (Rosa Miele i Porrino). Decydując się na ulubiony kolor i wzór, warto pamiętać o zachowaniu równowagi. Bardzo wyrazisty blat lepiej zaprezentuje się w towarzystwie stonowanych frontów, z kolei subtelniejszemu wzornictwu może towarzyszyć bardziej odważna kolorystyka mebli.

Do wyjątkowych właściwości granitu należy jego wysoka trwałość. Jest kamieniem niezwykle odpornym, a jednocześnie bardzo przyjemnym w pielęgnacji. Szczególnie w wersji polerowanej, przy której możemy pozwolić sobie na traktowanie go nawet tradycyjnymi środkami czyszczącymi. Fakt, że jest niewrażliwy na działanie kwasów i ścieranie gwarantuje, że nie ulegnie odbarwieniom czy zarysowaniom.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH