Piękna kolekcja płytek od hiszpańskiej marki Aparici. Patchworkowymi wzorami w różnych tonacjach błękitów wykończono front półwyspu kuchennego. Fot. Aparici, płytki z kolekcji Moving Blue.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Piękna kolekcja płytek od hiszpańskiej marki Aparici. Patchworkowymi wzorami w różnych tonacjach błękitów wykończono front półwyspu kuchennego. Fot. Aparici, płytki z kolekcji Moving Blue.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
18 sty 2016 09:33

Modna kuchnia: postaw na patchworkowe wzory

Przywodzą na myśl kraje półwyspu Iberyjskiego, nadając kuchni fantazyjny charakter. Patchworkowe wzory są coraz popularniejsze również w Polsce.

Patchwork to łączenie ze sobą tkanin o różnych wzorach i tym samym kształcie, tworząc w ten sposób całkiem nowy wzór. Pierwotnie patchwork był metodą szycia, z czasem stał się jednak również popularną metodą dekoracji ścian i podłóg przy pomocy płytek ceramicznych. Obecnie staje się coraz powszechniejszy w aranżacji kuchni.

Patchworkowe wzory będą idealną dekoracją ściany w kuchni, zastępując swoją wielobarwnością i bogactwem wzorów wzorzyste tapety i kolorowe fototapety. Wzorzysta kombinacja będzie pięknie prezentować się na ścianie nad blatem. 

Niepodważalną zaletą tego stylu dekoracji wnętrza jest to, że zestawiać ze sobą możemy płytki z różnych kolekcji - kupując np. końcówki danych serii, po znacznie niższej cenie niż pierwotna. Możemy również wybrać płytki ze specjalnie przygotowanych przez producentów linii, które oferują patchworkowe wzory, utrzymane w harmonizującej kolorystyce. Daje nam to możliwość wykończenia ścian i podłóg różnymi motywami w konsekwentnej kolorystyce. W obrębie jednej kolekcji możemy kupować pojedyncze płytki z jednym wzorem lub płytki, w obrębie których znajduje się kilka różnych wzorów.

Urodę i potencjał aranżacyjny patchworków zauważają również producenci mebli kuchennych. W propozycjach aranżacji kuchni zestawiają swoje produkty z patchworkowymi ścianami, a nawet oferują meble kuchenne, w których fronty zdobią wzorzyste mozaiki. 

W naszej galerii prezentujemy 5 inspirujących zdjęć, w których widać tendencję na patchwork w aranżacji kuchni. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH