Kolekcja porcelany Butterfly Meadow marki Lenox to piękne, białe elementy ozdobione malowanymi motywami kwiatów, motyli i łąkowych owadów. Wniesie powiew wiosny do naszego domu. Fot. AD Loving Home.

Zobacz galerię [19 zdjęć]

Autor: Anna Sołomiewicz
27 marz 2015 11:15

Najpiękniejsze pomysły na wielkanocny stół

Wielkanoc już tuż, tuż. Co zrobić, aby zachwycić naszych gości podczas niedzielnego śniadania? Oprócz domowych wypieków, pomogą nam piękne dekoracje stołu.

Już niedługo zasiądziemy przy wielkanocnym śniadaniu w gronie najbliższych. Choć bez wątpienia to atmosfera rodzinnych świąt jest najważniejsza, warto zadbać także o jej oprawę. 

Aranżacja stołu wielkanocnego musi być oczywiście odświętna. Możemy postawić na tradycyjną klasykę. Eleganckie srebro, biała porcelana, śnieżnobiały obrus i kryształy to ponadczasowy zestaw, który zawsze będzie dobrze wyglądać.

Ożywić go możemy mocniejszymi akcentami - wybierzmy kolorowe akcesoria, porcelanę czy serwetki lub bardziej naturalne elementy, jak barwne kwiaty czy zielone listki. Kolory wiosny to idealny pomysł na aranżację wielkanocnego stołu. Oprócz niewielkich detali, możemy zdecydować się na bardziej radykalne posunięcia, jak np. całkowicie kolorowy obrus. 

Barwy pasujące do wielkanocnego stołu to oczywiście żółć (jak wielkanocne kurczaki), a także wszelkie pastelowe odcienie błękitów, różów, czy zieleni, przywodzące na myśl kwitnące, wiosenne kwiaty. 

Na wielkanocnym stole uroczo będą wyglądać akcesoria tematyczne. Porcelana z motywem kicających radośnie zajączków czy figurki w kształcie kurczaczków będą fikuśnym, humorystycznym uzupełnieniem świątecznej dekoracji stołu. Do tego wszystkiego, dodajmy jeszcze tylko barwne pisanki i nasz perfekcyjny wielkanocny stół jest już gotowy.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • marzimarzy, 2015-09-25 18:15:40

    piękny stół, ja juz zrobiłam zakupy na świąteczne stoły, nareszcie troche zaoszczędziłam z mężem i kupiłam całą zastawę.

POLECAMY W SERWISACH