Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Okleiny meblowe to prosty i oryginalny sposób na udekorowanie kuchennych mebli. Tutaj pokryto nimi rząd podwieszanych szafek. Motyw spożywczy, z kolorowymi przyprawami jest jak znalazł do kuchni. Pięknie komponuje się również z drewnianymi frontami. Fot. Dekornik.pl.

Okleiny meblowe to prosty i oryginalny sposób na udekorowanie kuchennych mebli. Tutaj pokryto nimi rząd podwieszanych szafek. Motyw spożywczy, z kolorowymi przyprawami jest jak znalazł do kuchni. Pięknie komponuje się również z drewnianymi frontami. Fot. Dekornik.pl.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 13 lis 2014 12:44 (aktualizacja: 29 maj 2015 10:31)

Niedrogi sposób na dekorację kuchni

Jeżeli znudziła nam się aranżacja naszej kuchni, a nie mamy czasu lub sposobności na gruntowny remont, postawmy na naklejki i maty! To niedrogi i szybki sposób na ożywienie wnętrza.

Wśród wielu sposobów na dekorację przestrzeni kuchni jednym z najprostszych są wszelkiego rodzaju naklejki, maty i folie. Są niedrogie, nie wymagają skomplikowanego montażu, a co najważniejsze - potrafią pięknie ożywić kuchnię. 

Kolorowe naklejki ścienne mogą z powodzeniem zastąpić tapetę lub fototapetę, stanowiąc dominujący akcent we wnętrzu. Dostępne w niemal nieograniczonej palecie wzorów, barw i motywów. Mogą przyjąć formę fikuśnego napisu, efektownej grafiki lub fotografii. Idealnym i praktycznym sposobem na meble i ściany w kuchni są naklejki tablicowe. Wykonane z samoprzylepnej folii PCV i pokryte warstwą tablicy, umożliwiają swobodne pisanie po nich kredą. Przybierać mogą najróżniejsze kształty i rozmiary. Docenią je zwłaszcza osoby zapominalskie.

Ciekawym rozwiązaniem są naklejki i maty magnetyczne na sprzęt AGD. Pozwalają ozdobić kuchnię bez ingerencji w ścianę i ryzyka zniszczenia farby, gdy zechcemy zmienić dekorację. Te drugie mają również niezaprzeczalną zaletę: łatwo jest je usunąć i przymocować z powrotem, w zależności od naszego nastroju. 

Jeżeli marzy nam się kolorowa, wzorzysta powierzchnia nad blatem kuchennym, ale sąsiaduje on bezpośrednio z oknem, dobrym pomysłem jest zainwestowanie w folie okienne. Naklejane na powierzchnię szyby mogą przybierać formę delikatnych, mlecznych wzorów, jak i kolorowych, barwnych akcentów.

W naszej galerii zamieszczamy garść inspiracji, w jaki sposób niedrogo i z fantazją udekorować kuchnię. Każdy znajdzie coś dla siebie!

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA