Naczynia z linii Granita. Fot. Galicja dla Twojego Domu

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Naczynia z linii Granita. Fot. Galicja dla Twojego Domu
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
10 paź 2017 15:02

Nowoczesna kuchnia: modne naczynia do dań jednogarnkowych

Garnki, patelnie i rondelki to główne elementy kuchennego warsztatu. Bez nich nie powstaną smaczne, spożywane każdego dnia potrawy oraz dekoracyjne dania na przyjęcia w gronie najbliższych.

Każdy, kto choć raz uczestniczył w przyrządzaniu posiłków, szczególnie dla większej grupy osób, na pewno docenia walory praktyczne naczyń. Przy wyborze akcesoriów zwracamy więc uwagę na przykład na to, czy potrawy przygotujemy z minimalną ilością tłuszczu, ile potrwa proces pieczenia i czy gdy zechcemy sprawdzić, jak prezentuje się nasze danie zdołamy bezpiecznie podnieść pokrywkę. 

Jednak oprócz funkcjonalności liczy się także estetyczny wygląd każdego detalu wyposażenia. W przyjemnej, zgodnej z gustami mieszkańców aranżacji przyrządzanie posiłków odbywa się znacznie sprawniej, a domowym kucharzom towarzyszy radosny nastrój, który udziela się też wszystkim spożywającym potrawy. Dlatego tak ważny staje się odpowiedni dobór naczyń i przyborów kuchennych.

Niezwykle dekoracyjną i zarazem praktyczną propozycją do kuchni jest produkowana dla firmy Galicja linia Granita. Kolekcję zainspirowaną naturą wyróżnia piękny, oryginalny design z charakterystycznym motywem przypominającym strukturę granitu w uniwersalnej, beżowej barwie. Naczynia doskonale rozjaśniają i odświeżają wnętrze, prezentując się świetnie w pomieszczeniach o różnej stylistyce.

Trudno jest sobie dziś wyobrazić dobrze funkcjonującą kuchnię bez użytecznych patelni. Najczęściej mamy ich kilka, na jednoosobową jajecznicę, naleśniki, tradycyjne sznycle czy kotlety lub smażone dania warzywne. Patelnie Granita mają nieprzywieralną wewnętrzną powłokę, pozbawioną substancji PFOA, a także grube dno, o bardzo dobrej przewodności ciepła, co pozwala na szybkie uzyskanie równomiernej temperatury na całej powierzchni. Ważnym elementem patelni są silikonowane, estetycznie wykończone uchwyty, które chronią użytkownika przed poparzeniem i zabezpieczają przed wysunięciem się z dłoni. Kolekcja obejmuje kilka różnych modeli nadających się do stosowania na wszystkich rodzajach kuchenek. 

Dania jednogarnkowe sprawdzają się zawsze, a zwłaszcza wtedy gdy mamy mało czasu na przyrządzanie posiłku lub gdy nasza kuchnia ma niewielki metraż. Ich przygotowanie wymaga dobrania właściwych, komponujących się ze sobą składników takich jak na przykład mięso i warzywa oraz odpowiednich przypraw. Pokrojone i wymieszane umieszczone w jednym garnku, pod przykrywą z transparentnego szkła prezentują się naprawdę wspaniale. Potrawy takie przygotujemy na przykład w należącym do kolekcji Granita dużym naczyniu żaroodpornym o pojemności 5,2 l. Wykonane z wysokogatunkowego stopu aluminium, który sprawia, że ciepło szybko rozchodzi się po całej powierzchni, posiada grube ścianki doskonale akumulujące wysoką temperaturę, dzięki czemu pieczenie jest bardziej ekonomiczne. Naczynie wyposażono w pozwalającą na podgląd zawartości żaroodporną szklaną pokrywę i ergonomiczne uchwyty. Pokryto je gładką nieprzywieralną powłoką, która umożliwia gotowanie przy użyciu niewielkiej ilości tłuszczu, co na pewno ucieszy osoby ceniące zdrowy tryb życia. Powłoka jest także odporna na zarysowania, otarcia i wysokie temperatury oraz łatwa w czyszczeniu.

Smaczne dania jednogarnkowe powstaną również w jednym z trzech żaroodpornych garnków o pojemnościach: 2, 4 lub 6 l. Każdy z nich wykonany został z aluminium i posiada szklaną żaroodporną pokrywę. Podobnie jak w naczyniu żaroodpornym wewnętrzną stronę garnków pokryto nieprzywieralną.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH