Kolekcje porcelany prezentowane na europejskim festiwalu designu Ambiente 2017 we Frankfurcie. Fot. Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Kolekcje porcelany prezentowane na europejskim festiwalu designu Ambiente 2017 we Frankfurcie. Fot. Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
01 marz 2017 06:35

Piękna porcelana. Wyjątkowe kolekcje prezentowane na Ambiente 2017

Subtelna czy wyrazista? Delikatna czy przyciągająca uwagę? Jej odsłon jest wiele, tak jak wielu jest jej miłośników. Porcelana od pokoleń gości na polskich stołach i uczy nas niezwykle ważnej sztuki celebrowania codziennych, wspólnych chwil.

Zalewające rynek artykuły pochodzące z masowej produkcji wyzwalają w nas chęć posiadania rzeczy unikatowych. Powstałych z należytą starannością i podkreślających nasz indywidualny gust. Bardziej doceniamy rodzime marki, których produkty zarówno w Polsce, jak i na świecie stanowią synonim jakości.

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się porcelana z PFP Ćmielów i Chodzież, na której wyjątkowość składa się 226 lat pasji i miłości do ręcznego tworzenia porcelanowych dzieł sztuki. W uznaniu dla historycznego dorobku i umiejętności wyznaczania nowych trendów, produkty marki cieszą się popularnością nie tylko wśród koneserów porcelany, ale i młodych ludzi poszukujących wartościowych elementów tworzących stołową aranżację.

Tradycja i funkcjonalność 

Ćmielowskie i chodzieskie kolekcje posiadają bogatą tradycję, którą od lat łączą z funkcjonalnością i nowoczesnością. Dzięki temu każdy może dobrać idealną dla siebie zastawę. Popularna obecnie filozofia życia slow living zachęca do celebrowania nie tylko wyjątkowych okazji, ale i codziennych wydarzeń.

W nurt ten idealnie wpisuje się porcelana, która, do niedawna kojarzona tylko z wyjątkowymi okazjami, dziś towarzyszy nam podczas prostych, codziennych posiłków. Klasyczne ćmielowskie kolekcje, do których zalicza się między innymi zastawy Rococo czy Lwów przechodzą dziś prawdziwy renesans zainteresowania.

Wyjątkowy design

Pragniemy rozkoszować się chwilą, szanujemy swój czas i chcemy otaczać się oryginalnymi, estetycznymi przedmiotami. Samodzielnie bawimy się w designerów i dekoratorów wnętrz, nie boimy się mieszać stylów. I o to chodzi!

Nie obawiajmy się zestawiać klasycznych form z nowoczesnym, surowym otoczeniem. I na odwrót, designerskie, a nawet futurystyczne kolekcje umieszczajmy w barokowych aranżacjach. W tej sytuacji z pomocą przychodzi nam formuła „Mix&Match” Polskich Fabryk Porcelany, dzięki której sami możemy kompletować zastawy takich kolekcji jak Blossom, Cosmopolitan czy New Atelier. Bawmy się kontrastami, a przestrzeń, w której żyjemy nabierze intrygującej oryginalności.

W taki szary i ponury dzień jak dziś wspominamy największy, europejski festiwal designu Ambiente 2017 i prezentujemy kilka zdjęć, które pokazują piękne porcelanowe kolekcje prezentowane przez Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. podczas tegorocznej edycji wydarzenia.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH