Kultowa już kolekcja NewWave filiżankom i kubkom nadała nowe życie. Tym razem na porcelanie o falistych kształtach z charakterystycznie zakręconym uchem swoje miejsce znalazły tropikalne motyle. Fot. Villeroy & Boch

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Kultowa już kolekcja NewWave filiżankom i kubkom nadała nowe życie. Tym razem na porcelanie o falistych kształtach z charakterystycznie zakręconym uchem swoje miejsce znalazły tropikalne motyle. Fot. Villeroy & Boch
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
24 lut 2017 08:23

Piękna porcelana: zdobią ją egzotyczne motyle

Na filiżankach i kubkach z kolekcji  NewWave zagościły cztery motyle z czterech tropikalnych krajów świata – z Kolumbii, Kostaryki, Kuby i Brazylii.

A wszystko to z okazji 15-lecia falistej porcelany. Poznajmy jej nową odsłonę – NewWave Animals of the World i zdobiącą ją egzotyczną faunę.

Kultowa już kolekcja NewWave marki Villeroy & Boch – która w tym roku obchodzi 15. urodziny – filiżankom i kubkom nadała nowe życie. Tym razem na porcelanie o falistych kształtach z charakterystycznie zakręconym uchem swoje miejsce znalazły tropikalne motyle.

Projektanci marki wybrali cztery najbardziej wyjątkowe gatunki pochodzące z Ameryki Środkowej i Południowej – i z dbałością o najdrobniejszy szczegół nanieśli je na porcelanę! Tak powstała linia NewWave Animals of the World.

Tropikalna podróż po Ameryce 

Dzięki filiżankom i kubkom z linii NewWave Animals of the World możemy zapoznać się z czterema najbardziej wyjątkowymi motylami z tropików! Motyl z połyskującymi niebieskimi skrzydłami, które pięknie prezentują się w blasku światła, to Morpho Cypris z Kolumbii. Lśniący głębokimi odcieniami koloru żółtego i czerwonego to Phoebis Avellaneda z Kuby, którego nazwa jest hołdem dla kubańskiej XIX-wiecznej pisarki – Gertrudis Gómez de Avellaneda.

Czerwono-czarny rzadki gatunek z Kostaryki to Fountainea Nobilis Peralta – jego charakterystyczną cechą jest umiejętność ukrycia się wśród egzotycznej flory dzięki brązowej barwie na wewnętrznej stronie skrzydeł. Intensywnie zielony to Theritas Mavors z Brazylii, którego barwa to świetny kamuflaż pozwalający mu skryć się wśród liści. 

Każdy z czterech egzotycznych motyli został naniesiony na cztery rodzaje filiżanek Villeroy & Boch. Linia NewWave Animals of the World składa się z filiżanki na małe espresso o pojemności 80 ml, kubków o pojemności 250 ml oraz 300 ml, a także filiżanki, która pomieści aż 400 ml np. pysznej białej kawy. Najnowszą odsłonę kolekcji można łączyć z innymi filiżankami z serii NewWave: klasycznie białymi lub ozdobionymi miastami świata, tropikalnymi ptakami lub rybami zamieszkującymi Wielką Rafę Koralową.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH