Kryształowe naczynia z klasycznym szlifem. Fot. Huty Szkła Kryształowego Julia

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Kryształowe naczynia z klasycznym szlifem. Fot. Huty Szkła Kryształowego Julia
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
19 wrz 2017 15:24

Piękne naczynia do jadalni: powrót kryształowej klasyki

Charakterystyczny, rozbudowany motyw promienistej gwiazdy to szlif kryształowy zwany potocznie młynkiem. Na terenie Śląska zaczęto go stosować do zdobienia naczyń w połowie XIX wieku. Dzisiaj jak się okazuje nadal ma wielu zwolenników i znów króluje na polskich stołach.

Może to wydać się zaskakujące, ale ten tradycyjny motyw zdobniczy, który oglądaliśmy na kieliszkach i szklankach w kredensie babci i który wiele osób uważa za nieco staroświecki, jest w tej chwili najchętniej wybieranym przez polskich klientów. Zdobione nim naczynia z linii wzorniczych Laura i Monika należą do bestsellerów Huty Szkła Kryształowego Julia – zarówno w sklepie internetowym, jak i w sklepach firmowych w Piechowicach. Niezależnie od tego czy mówimy o kieliszkach, szklankach czy karafkach bogaty gwiaździsty wzór znów stał się pożądany. To efekt zarówno powrotu do tradycji, docenienia wysokiej jakości szklarskiego rękodzieła wykonanego w polskiej firmie, ale także zmiana w podejściu do samych naczyń kryształowych – już nie kurzą się na regałach, tylko są po prostu szkłem użytkowym, używanym nie tylko na wyjątkowe okazje.

Atutem młynka jest też z pewnością to, że dostępny jest na bardzo szerokiej gamie naczyń – to pozwala dowolnie skomponować serwis lub uzupełniać posiadany o nowe elementy. Kieliszki do wina, szampana, szklanki do soku i whisky, owocarki i patery tona przykład idealny zestaw na romantyczne letnie przyjęcie w ogrodzie czy na tarasie, gdzie obok zimnych napoi i lekkiego alkoholu pojawią się owoce. Zdobione młynkami naczynia będą też ozdobą wyjątkowych chwil takich jak przyjęcia weselne, uroczystości rodzinne, urodziny lub … świetnym prezentem dla młodożeńców czy jubilatów.

 Jak urządzić piękną jadalnię dowiesz się TUTAJ

 

 

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH