Blat ze schowanym w szufladzie stołem pozwala uzyskać nawet dodatkowe 140 cm długości i 90 cm szerokości. Fot. Häfele

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Blat ze schowanym w szufladzie stołem pozwala uzyskać nawet dodatkowe 140 cm długości i 90 cm szerokości. Fot. Häfele
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Zacharewicz
09 marz 2018 11:50

Porządek w kuchni - zobacz sprawdzone rozwiązania

Właściwa organizacja pracy i porządek w kuchni pozwalają czerpać przyjemność z gotowania. Niestety, im mniejsza kuchnia, tym trudniej utrzymać rzeczy na swoim miejscu. Na szczęście znamy kilka sposobów, które mogą w tym pomóc.

W każdej, a szczególnie w małej kuchni liczy się każdy centymetr. Chcielibyśmy mieć wszystko w zasięgu ręki, ale tak, żeby każda rzecz miała swoje miejsce. I najlepiej jeszcze, aby można było się w tym wszystkim swobodnie poruszać... Czy da się to ze sobą pogodzić?

Zacznij od... blatu

Przestrzeni roboczej w kuchni nigdy za wiele. Dlatego warto zadbać, aby nie zajmowały jej niepotrzebnie kuchenne akcesoria. Ponieważ jednak większość z nich okazuje się wręcz niezbędna w codziennym gotowaniu, wykorzystajmy przestrzeń pomiędzy górną a dolną zabudową. Pomocne okażą się tu systemy relingowe z szeregiem pomysłowych wieszaków na przybory kuchenne, przyprawy i inne utensylia. Uporządkowane drobiazgi zawieszone w jednej linii nie tylko zapewnią ergonomię w kuchni, będąc zawsze pod ręką, ale również mogą stać się ozdobą wnętrza.

Przechowywanie w kuchni - zobacz, jak utrzymać chaos pod kontrolą

Sprytnym sposobem na powiększenie powierzchni roboczej w niewielkiej kuchni jest dodatkowy blat, który chowa się w szufladzie. To doskonałe rozwiązanie np. w sytuacji, gdy rodzinnie zabieramy się do przedświątecznych wypieków.

Szafki - warto wykorzystać każdy kąt

W małej kuchni, szczególnie w przypadku górnej zabudowy, warto zastosować system drzwi przesuwnych, które przy otwieraniu nie zabierają cennego miejsca. Zastanówmy się też nad wysokim cargo. Wąskie i bardzo pakowne szafki sięgające sufitu pomieszczą sporą ilość produktów, które można łatwo uporządkować i mieć do nich zawsze szybki dostęp. Obrotowe cargo po otwarciu nie zajmuje przy tym zbyt wiele miejsca.

Funkcjonalne i ergonomiczne rozplanowanie dolnej zabudowy wymaga szczególnej uwagi w przypadku szafek narożnych. Na szczęście producenci oferują szereg sprytnych rozwiązań umożliwiających maksymalne wykorzystanie powierzchni w rogach nawet niewielkiego pomieszczenia. Obrotnice czy praktyczne, wysuwane systemy narożne gwarantują pełen dostęp do zawartości narożnej szafki.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH