Silikonowe akcesoria kuchenne. Fot. Galicja dla Twojego Domu

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Silikonowe akcesoria kuchenne. Fot. Galicja dla Twojego Domu
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
04 kwi 2017 08:50

Praktyczna kuchnia: silikonowe akcesoria do pieczenia

Wiosna to okres sprzyjający generalnym porządkom i zmianom oraz czas oczekiwania na Święta Wielkanocne. Aby przyrządzanie domowych wypieków przebiegło sprawnie i komfortowo, warto odpowiednio wcześniej przygotować wszystkie potrzebne naczynia i akcesoria.

W ostatnim czasie bardzo modne i popularne są praktyczne kuchenne gadżety wykonane z silikonu lub z jego dodatkiem. Tworzywo to posiada szereg zalet takich jak niepochłanianie zapachów i smaków, łatwość utrzymania w czystości oraz właściwości nieprzywierające. Silikon nie wchodzi też w reakcje z żywnością. Jako materiał miękki jest jednak wrażliwy na bezpośrednie działanie ostrych przedmiotów, dlatego nie wolno kroić nożem po jego powierzchni a do mycia należy używać delikatnych myjek.

Wspólne przygotowywanie posiłków przez wszystkich członków rodziny, także tych najmłodszych, jest czynnością integrującą. Przynosi satysfakcję, uczy współpracy i tego, że efekt pracy zespołowej jest często lepszy niż działanie w pojedynkę. Na pewno wiele radości sprawi rodzinne pieczenie kruchych ciasteczek w kształcie odpowiednim do okoliczności. Na Wielkanoc mogą to być pięknie udekorowane jajeczka-pisanki, kurczątka i zajączki. Do ich wykonania niezbędne będą takie akcesoria jak wałek, pędzelek, czy chroniące przed poparzeniem rękawice. Silikonowy wałek nie przywiera do ciasta ani nie obiera się jego drobinkami. Wyprofilowane uchwyty z wyżłobionymi rowkami nie ślizgają się i idealnie leżą w dłoniach. Do wyciągania gorącej formy z piekarnika posłużą wygodne rękawice z silikonu lub zabawna łapka w kształcie głowy pieska, która na pewno wywoła uśmiech na buziach dzieci i zachęci je do pomocy. W przypadku zabrudzenia o wiele łatwiej wyczyścić rękawice silikonowe niż wykonane z tkaniny.

Dodatkową zaletą silikonu jest łatwość barwienia na różne kolory, dlatego zaopatrując się w komplet produktów, zyskujemy jednocześnie oryginalne, barwne ozdoby naszej kuchni. Możemy wybrać je, dopasowując kolorystycznie do dominującej tonacji we wnętrzu lub zrobić z nich kontrastowy akcent. Wałki, pędzle, rękawice oraz łapki dostępne są w kolorach: kremowym, beżowym, miętowym i jasnozielonym wnoszącym powiew wiosennego optymizmu. W tej samej gamie kolorów kupimy też sitko, szczypce kuchenne o różnym kształcie, łopatkę oraz bardzo praktyczną podstawkę na łyżki, dzięki której łyżka używana podczas gotowania będzie zawsze pod ręką, a blat pozostanie czysty. Produkty posiadają bardzo poręczne, wyprofilowane rączki z dziurkami umożliwiającymi przechowywanie na haczykach lub specjalnych wieszaczkach, co ułatwi organizację pracy i utrzymanie porządku.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH