• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
23 sie 2011 14:03

Praktyczne relingi w kuchni

Praktyczne systemy relingowe – listwy oraz liczne akcesoria do zawieszenia na nich – nie zajmują dużo miejsca, za to czynią przestrzeń funkcjonalną i mobilizują do kuchennej aktywności.

Reling-półka na noże i pojemnik – reling z półką zamiast tradycyjnej ociekarki; na froncie półki dwa specjalne haczyki (jako dodatkowe wieszaczki lub instalacja do zawieszenia deski kuchennej); w zestawie: reling, kołki rozporowe, dwa mocowania oraz półka. Cena: ok. 100 zł, Kuchinox.

' title=
fot. Kuchinox

Wszystko zależy od upodobań i przyzwyczajeń użytkowników kuchni. Niektórzy stawiają na pojemną zabudowę z głębokimi szufladami, które pomieszczą wszystkie kuchenne narzędzia i akcesoria: łopatki, trzepaczki, łyżki wazowe... Dla innych szukanie narzędzi w licznych szufladach nie wchodzi w grę – wszystko muszą mieć pod ręką. Zarówno jedni, jak i drudzy docenią praktyczne zalety relingu do zawieszania najczęściej używanych przedmiotów.

Nawet jeżeli gotują tylko od czasu do czasu, na relingu mogą umieścić zasobnik do kapsułek z kawą, folię spożywczą lub ręcznik papierowy.
Dla amatorów kulinarnych eksperymentów oraz aktywnych kucharzy świetnym rozwiązaniem będą długie relingi (1,2 m), które dodatkowo można połączyć za pomocą specjalnych kolanek i umieścić na sąsiednich ścianach. Pomieszczą nie tylko narzędzia, ale także przyprawy umieszczone w specjalnych uchwytach, czy inne drobne artykuły spożywcze (buteleczki z oliwą, sosami, aromatami) ustawione na niewielkich półkach.

Producenci wybranych systemów oferują także naczynia do powieszenia na relingu, np. cedzak czy miskę, w zależności od potrzeb służące do ubijania białek albo przechowywania warzyw, oraz liczne półki: do odcedzania, na których można osuszyć opłukane zioła, ze stojakami na noże, a także przeznaczone na deski do krojenia czy też półki na kuchenny mikser. Nie brakuje też jedno- i dwupoziomowych półek do dowolnego zagospodarowania oraz pojedynczych i podwójnych haczyków do zawieszenia narzędzi wyposażonych w„uszka”.

Wśród bogatej oferty akcesoriów można znaleźć nawet zawieszkę na kuchenną wagę, a także specjalną półkę na książkę kucharską.
Zawieszona powyżej blatu roboczego, książka nie zawadza i nie brudzi się, a do umieszczonego na wysokości wzroku przepisu można zaglądać podczas gotowania. Dla miłośników wszelkiego rodzaju list i tych, którzy aby zapamiętać muszą zapisać – praktycznym rozwiązaniem będzie zawieszana podstawka na notes i długopis.

Reling wraz z odpowiednimi akcesoriami może w znacznym stopniu poprawić funkcjonalność małej kuchni i usprawnić pracę jej posiadaczom. Umieszczając drobiazgi na relingu zaoszczędzimy miejsce w szafkach i szufladach, a jeżeli w kuchni brakuje miejsca na szafkę z ociekarką, możemy rozwiązać ten problem umieszczając na relingu specjalny, niewielki kosz. Praktyczne listwy i rurki w komplecie z zawieszkami o dowolnym przeznaczeniu sprawdza się także w kuchniach otwartych i przydadzą nawet podczas towarzyskich spotkań.

Na relingu – w specjalnych uchwytach – możemy umieścić kieliszki oraz butelki z winem (na haczykach obok korkociąg i otwieracz), co ułatwi zaangażowanie gości do pomocy w przygotowaniach.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH