Systemy narożne pozwalają na maksymalne użycie powierzchni w rogach zabudowy kuchennej, która często pozostaje niewykorzystana. Fot. Peka.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Systemy narożne pozwalają na maksymalne użycie powierzchni w rogach zabudowy kuchennej, która często pozostaje niewykorzystana. Fot. Peka.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
16 gru 2015 09:20

Przechowywanie w kuchni: praktyczne pomysły

Kuchnia to nie tylko przestrzeń gotowania, ale również miejsce przechowywania akcesoriów i sprzętów. Warto wyposażyć ją więc w praktyczne rozwiązania.

Przestrzeń w kuchni jest niesamowicie ważna. Domowa krzątanina, przygotowywanie posiłków, zmywanie naczyń - wszystkie te czynności wymagają sporej ilości miejsca, aby odbywały się w komfortowym otoczeniu. Sprzęty i akcesoria kuchenne lub żywność porozrzucane w nieładzie po blacie roboczym mogą skutecznie uniemożliwić wygodne korzystanie z kuchni. Dlatego tak ważne jest przechowywanie.

Do dyspozycji mamy wiele funkcjonalnych rozwiązań, które pozwolą wykorzystać każdy skrawek przestrzeni. Jednym z najpopularniejszych są tradycyjne szuflady, montowane najczęściej w dolnej zabudowie, pod blatem kuchennym. Warto wyposażyć je w specjalne organizery, które pozwolą uporządkować ich zawartość, tak aby ułatwić znajdowanie konkretnych przedmiotów. 

Rozwiązaniem, które całkowicie zrewolucjonizowało przestrzeń kuchni są natomiast wyciągi typu cargo. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość wysuwania jednocześnie kilku, zlokalizowanych w jednym rzędzie półek i montaż np. w wysokiej zabudowie, średnio wysokim słupku lub pod blatem. Innym, równie funkcjonalnym rozwiązaniem są systemy narożne, pozwalające wykorzystać trudno dostępne miejsca w zabudowie kuchennej. Po otwarciu drzwiczek, szafki same się wysuwają, np. na zasadzie półobrotu lub wyjeżdżają razem z otwieranym przez nas frontem. 

Podręczne akcesoria, z których korzystamy najczęściej możemy przechowywać na relingach nad blatem lub specjalnie przeznaczonych do tego niewielkich półkach, zamontowanych nad powierzchnią roboczą. 

W naszej galerii pokazujemy kilka praktycznych sposobów na przechowywanie w kuchni. Zobaczcie, jak urządzić funkcjonalną przestrzeń.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH