Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Czarna, połyskująca ściana nad blatem podkreśla glamourowy styl niewielkiej kuchni. Koresponduje też ze sprzętem AGD ukrytym w zabudowie. Projekt: Marta Dąbrowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Czarna, połyskująca ściana nad blatem podkreśla glamourowy styl niewielkiej kuchni. Koresponduje też ze sprzętem AGD ukrytym w zabudowie. Projekt: Marta Dąbrowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 20 sty 2015 11:39 (aktualizacja: 22 sty 2015 08:39)

Ściana nad blatem. Postaw na ciemne kolory

Kolorowa ściana nad blatem to modne rozwiązanie, które urozmaica wygląd kuchni. Dziś pokazujemy propozycje polskich projektantów, na ścianę w ciemnym kolorze.

Niebieski, czerwony czy beżowy – takie kolory najchętniej wybierają Polacy do wykończenia powierzchni nad blatem roboczym w kuchni. Jednak czerń, grafit czy szarość, w tym miejscu strefy kulinarnej, wyglądają nie mniej atrakcyjnie.

Decydując się na ciemną ścianę w kuchni należy pamiętać, że jest ona niejako tłem dla mebli. Urządzając kuchnię warto w taki sposób zestawić barwę ściany z odcieniem mebli, by oba elementy aranżacji ze sobą kontrastowały. Najlepiej, sprawdzi się więc zabudowa z białymi, lakierowanymi frontami. W zestawieniu z ciemną ścianą dobrze wyglądają też meble w złamanych odcieniach bieli, o pastelowym wybarwieniu lub z frontami w kolorze drewna.

Ciemna ściana nad blatem dodaje wnętrzu elegancji. Jednak decydując się na takie rozwiązanie należy spodziewać się, że na ciemnej powierzchni widać najmniejsze nawet zabrudzenia. Należy więc pamiętać o tym, by regularnie przecierać ją ściereczką. Tylko lśniąca, czysta ściana nad blatem doda wnętrzu elegancji.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA