Fototapeta z motywem dużego okna, otwierającego się na malowniczy widok na błękitne niebo i piaszczystą plażę. Relaksuje domowników i dodaje świeżości pomieszczeniu. Fot. Decomania/Komar.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Fototapeta z motywem dużego okna, otwierającego się na malowniczy widok na błękitne niebo i piaszczystą plażę. Relaksuje domowników i dodaje świeżości pomieszczeniu. Fot. Decomania/Komar.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
16 kwi 2015 09:16

Ściany w jadalni: 15 inspirujących aranżacji

Choć za oknami wciąż zbyt chłodno na piknik, w kolorach wiosny możemy wykończyć ściany w jadalni.

Za oknami coraz więcej oznak wiosny, słońce wychyla się zza chmur, odsłaniających błękitne niebo, a roślinność wokół budzi się do życia. Wiosnę możemy również zaprosić do przestrzeni naszej jadalni. Żywe, wiosenne kolory urozmaicą aranżację wnętrza i umilą posiłki - niezależnie od kapryśnej, kwietniowej aury. 

Jednym z prostszych i bardziej efektownych sposobów urządzenia jadalni w wiosennych barwach jest wykończenie nimi jednej lub kilku ścian. Postawić możemy na tradycyjną farbę, tapetę lub fototapetę, pamiętając aby dobierać kolory, które kojarzyć się będą z naturą. Wiosenny klimat zbudujemy poprzez użycie różów, zieleni, błękitów i żółcieni w ciepłych lub pastelowych odcieniach. Przywiodą one na myśl błękitne niebo, świecące słońce i kwitnącą łąkę. 

Decydując się na fototapetę, możemy wybrać klasyczny, kwiecisty wzór, który nie tylko nawiąże do wiosennej roślinności, ale także zbuduje we wnętrzu delikatnie nostalgiczną atmosferę, kojarząc się z kuchnią w babcinym domu, przywołując wspomnienia o smakowitych wypiekach. Fototapeta daje z kolei najszersze możliwości - tutaj możemy przebierać w motywach - widok pachnącej łąki, ogród, bogato usłany kwiatami czy grafika z motywem lasu. 

Fototapetą lub tapetą możemy pokryć ścianę za stołem - będzie ona wówczas pełnić rolę elementu przyciągającego wzrok i eksponującego miejsce spożywania posiłków. To samo zadanie możemy powierzyć farbie w mocnym, intensywnym kolorze - malując nią powierzchnię za stołem, podczas gdy resztę ścian wykończymy słabszym, bardziej stonowanym kolorem. 

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • bonnnie, 2015-09-25 18:10:12

    mając taką ścianę chyba nie potrafiłabym sie oderwać od siedzenia w kuchni. Ja mam fototapetę, ale z motywem zielonych liści, bardzo kojące rozwiązanie. Ogólnie mam jasną kuchnię z dodatkami zieleni i czerrni.

POLECAMY W SERWISACH