Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Blanco

  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 23 kwi 2009 22:33

Sortowniki odpadów - pomocne w kuchni

Segregator odpadków, czyli oddzielne pojemniki na różnego rodzaju śmieci, powinien być stałym elementem wyposażenia kuchni w każdym domu i mieszkaniu. Recykling to konieczność, ale także moda, a przy tym wygoda i niższe rachunki za wywóz śmieci.

Z posegregowanych śmieci mogą powstać nowe – ciekawe i użyteczne – produkty. Dzięki recyklingowi także mniej odpadów trafia na, i tak już przepełnione, wysypiska, zużywa się mniej wody i energii, kolejne drzewa nie zostają wycięte... – przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego.

Ale selektywna zbiórka odpadów ma również realny wymiar finansowy – to prosty sposób na obniżenie rachunków za wywóz śmieci. W domu jednorodzinnym rachunki mogą spaść nawet o połowę! Jak to osiągnąć? Konieczne jest wyrobienie nawyku wrzucania różnych rodzajów śmieci do oddzielnych - pojemników w segregatorach kuchennych. Następnie ich wyrzucania nie do ogólnego śmietnika, lecz do specjalnych oznakowanych kontenerów. Kosz z dwoma pojemnikami to minimum!

Wybierz swój sortownik odpadków

BLANCOSELECT DIRECT – niewielki, podręczny segregator do szafek 30 cm; 2 pojemniki, wygodna ręczna obsługa; ok. 649 zł, Blanco, www.comitor.com.pl.

Blanco
fot. Blanco

EKKO – do montażu na spodzie szafki, wyciągany ręcznie; 2-4 pojemniki w różnych kolorach ułatwiających zapamiętanie, co gdzie wrzucać; ok. 299-349 zł, Alveus, www.alveus.pl.

Alveus
fot. Alveus

COMPOSTA 350 – z aktywnym filtrem zapachu; większy pojemnik z mocowaniem worków na różne śmieci, mniejszy na odpadki do kompostowania; ok. 949 zł, Franke, www.franke.pl.

Franke
fot. Franke

PULLBOY PREMIUM – segregator mocowany do frontu szuflady; prowadnice z hamulcem, plastikowa pokrywa jest jednocześnie półką; ok. 730 zł (do szafek 60 cm), Peka, www.peka.pl.

Peka
fot. Peka

PAPER BAG – pojemnik na makulaturę; wymiary dostosowane do większości czasopism; stal szlachetna błyszcząca lub matowa; ok. 159 i 169 zł (w tym 3 papierowe torby), Brabantia, www.brabantia.pl.

Brabantia
fot. Brabantia

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA