Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Na tle czerwonych bieżników pięknie prezentuje się biała porcelana. Elegancką, prostą formę zdobią dodatkowo dekoracyjne, ręcznie wykonane maluki skrzatów w czerwonych czapeczkach. Fot. Fyrklovern.

Na tle czerwonych bieżników pięknie prezentuje się biała porcelana. Elegancką, prostą formę zdobią dodatkowo dekoracyjne, ręcznie wykonane maluki skrzatów w czerwonych czapeczkach. Fot. Fyrklovern.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 18 gru 2015 15:36 (aktualizacja: 22 gru 2015 10:52)

Stół na święta: sięgnij po czerwień

Świąteczny stół można udekorować na wiele sposobów. Najprzytulniejsze są jednak aranżacje, w których dominuje czerwień. Zobaczcie, jak pięknie się prezentują.

Atmosfera wokół stołu świątecznego powinna być rodzinna, domowa i przytulna. Choć bez wątpienia najważniejsi są zbierający się wokół posiłku ludzie, ciepły klimat podkreśli dodatkowo odpowiednio zaaranżowany stół. Bezkonkurencyjna w tej roli jest czerwień. 

Kolor czerwony jest jednym z najpopularniejszych barw, po którego sięgamy w czasie świąt Bożego Narodzenia. Czerwień nieodłącznie kojarzy nam się ze strojem Świętego Mikołaja, spotykamy ją również niezwykle często w postaci dekoracji choinkowych. Stół wówczas może być przedłużeniem wizualnym świątecznego drzewka. 

Czerwone mogą być tekstylia, np. obrus lub - bardziej zachowawczo - serwetki, poukładane wzdłuż zastawy stołowej na obrusie np. białym lub złotym. Czerwone mogą być również malunki na białej porcelanie, barwione szkło w postaci kieliszków, a także wszelkie akcesoria dekoracyjne, jak porozrzucane po stole bombki, łańcuchy bądź ozdobne figurki. 

Kolor czerwony ma tę niepodważalną zaletę, że dobrze wygląda w wielu kompozycjach, idealnych na święta. Dobrze prezentuje się w towarzystwie bieli, pięknie wygląda ze złotem, ślicznie harmonizuje z zielenią choinkową. 

 

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA